Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Sárgafülű ékszerteknős, rossz...

Sárgafülű ékszerteknős, rossz tartási körülmények...?

Figyelt kérdés

9 évesen kaptam egy sárgafülű ékszerteknőst, apukámtól szülinapomra.

Most 16 vagyok, nem rég lett internetünk és utána olvastam a tartásának.

Elszörnyűlködtem...

Mi egy 8 literes akváriumba tartsuk a tekinket, félig felvan töltve vízzel és van benne egy kő.

A teknős 8-10 cm.

Egy sima íróasztali lámpa van a kő fölött.

Utána olvastam hogy akva-terrárium kell, mekkora stb.

A táplálkozását is megnéztem mi "teknős menüt" adunk neki, de olvastam hogy ez nem jó.

A probléma az hogy nekem nincs pénzem megfelelő körülményeket biztosítani neki.

Anya nem engedi eladni sem.

Mit tegyek?



#teknősbéka #Kis akvárium
2020. szept. 30. 20:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

10-essel nagyon egyetértek.


Ha tényleg nem opció az elajándékozás, akkor szánj rá időd és keresgélj, hogy mire van szüksége.


Egyben minden megvenni nagyon drága lenne, és valljuk be nagyon sokan nem tehetik meg.

De az tényleg egy jó ötlet, hogy csak szép sorjában, havonta / 2 havonta valamit venni. A vízmelegítő tényleg fontos, ha az nincs, legyen az először.


A használt akvárium nem olyan drága, és néha ki lehet fogni kifejezetten olcsón is. ( Nekünk is használt van)

Ajánlom, hogy böngéssz sokat jofogason vagy hasonló oldalakon, vagy akár Facebookon a market place-en. Sokszor ingyen is bele lehet futni.(Persze arra figyelj, hogy ne legyen sérült.)


Az étele valóban nem drága, fagyasztott apróhalat kellene neki adni.

Nem tudom pontosan milyen árban van, de olyan 1200 Ft körül lehet egy kilós kiszerelés. Auchanban, vagy kisállat kereskedésben, esetleg horgászboltban lehet kapni. Viszont egy kg nagyon sokáig elég, mert ugye minden nap nem kell etetni, és alkalmanként (mérettől függően) 4-5 db elegendő neki (felolvasztva).


Szóval, mindent összevetve, teljesen jól leírta az előttem szóló.

Ne légy követelőző a szüleiddel szemben,érthető hogy miért reagálnak így. Szánd rá az időd, olvass utána, és írd össze, mi az amire szükség lenne, majd szép sorjában megvenni. Ha nem is mindent, de a legszükségesebb alapvető feltételeket megteremteni a teki számára.


(Facebookon ajánlom a Bio.Akva terrárium csoportot, nagyon sokat lehet tanulni tőlük. )

2020. okt. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, egy jó teknős oldalt tudnátok ajánlani vagy leirni a legalapvetőbb dolgokat?
2020. okt. 1. 12:55
 13/19 anonim ***** válasza:
91%

Fentebb írtam, de belinkelem ezt a csoportot Facebookon :

[link]


Itt leckékre van bontva minden téma, nagyon részletesen olvashatsz mindenről, amit tudni kell / érdemes a teknős tartásról.

Tényleg szuper precízek, rengeteget tanultam én is innen.


- A legalapvetőbbnek először a nagyobb akváriumot mondanám.

Ha ez jelenleg nem opció, akkor a jelenlegit annyi vízzel feltölteni, amennyire lehetséges.

- Szüksége van még megfelelő táplálékra (fagyasztott hal, csiga, vízinövények).

- Vízmelegítő (24-26 fokos víz lenne az optimális)


Talán ennyi ami tényleg a "legalapabb" dolgok.


- Ezek után jöhetnének a lámpák (UVB + melegítő) valamint a napozó "sziget". A lámpák elősegítik a vedlést, valamint a vitaminok megfelelő beépülését.

- Valamint a vízszűrő. A legjobb nagyobb akvárium esetében mindenképp a külső szűrő, de ameddig nem megoldható, vagy kicsi az akvárium addig legalább egy belső szűrőre szükség lesz.


Hirtelen ennyi ami eszembe jutott.

Ha valamint kihagytam javítsatok :)

2020. okt. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm, anya azt mondta a havonkénti pénzből rakunk el és ami abból kijön azt megvesszük.

2 hónap mulva tudnánk neki terráriumot venni.

2020. okt. 1. 21:50
 15/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Kicsit Off:


Nem értem miért törölték az első 1-est. Aki utólag olvassa a kommenteket annak olyan mintha a jelenlegi 1-est szólnánk le pedig ő nem írt hülyeséget :/. Mondjuk a válaszokból ki lehet logikázni ,hogy azóta törölve lett az első komment, de akkor is.

2020. okt. 2. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
44%
3-as! Puszta kíváncsiságból, hogy jött ki a 33 év?
2020. okt. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#16


Úgy jött ki a 33 év ,hogy volt egy 1-es kommentelő aki írt egy rakat hülyeséget és hozzatette ,hogy onnan tudja ,hogy jól csinálja a teknőstartást ,hogy már 33 éves a tekije. Csak őt azóta törölték, ezt jeleztem is a #15-ös kommentemben.

2020. okt. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Ha lesz pénzed akvaterráriumra, ezeket szívből tudom ajánlani, a legtöbbnél a kimászó is meg van oldva:

[link]


Valaki ajánlotta, hogy egyenként is meg lehet venni a felszereléseket, az is megoldás lehet.

- vízmlegítő: kb. 2-3 ezer Ft

- vízforgató- és szűrő készülék: kb. 7-9 ezer Ft

- UV-B égő: 7-8 ezer Ft, de sajnos félévenként cserélni kell.

- melegítő égő: (UV-A, spotlámpa) 3-4 ezer Ft

- kavics aljzatnak: 2-300 Ft/kg

- pumpás vízcserélő cső (ez elsősorban a te dolgod könnyíti meg, ha már nagy akvaterráriumban van), kisállatboltból kb. 1200 Ft


Nem olcsó, de apránként tényleg megoldható. Sok sikert!

2020. nov. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

18-as!


A kavics nagyon nagyon rossz javaslat aljzatnak! Folyami homok lenne a legjobb, ugyanis a kavicsokat előszeretettel eszik meg a teknősök.

Ez bélelzáródást okoz náluk, és el is pusztulhatnak. Nem mellesleg a kavicsok közé nagyon beül a mulm, nehéz tisztítani ami azt eredményezi, hogy elszaporodnak a nem kívánatos bacik az akvában.

A homoknál viszont csak le kell tisztítani - egy általad is ajánlott csővel - a tetejét, és hetente picit átforgatni, és kész.


Melegítő izzó kell, nem spotlámpa. A spotlámpa nem ad elég hőt, nem segít a vedlésben, márpedig ez lenne a cél.

A lámpa annyi hőt kell kibocsásson, hogy a napozón 30-32 fok legyen.

Ehhez kell egy kerámiafoglalatos lámpatest, valamint egy ehhez megfelelő égő.


Sajnos a vízszűrő / forgató sem olyan árban van mint amit írtál.

Egy kis akvába talán még jó lehet valami olyan amit ilyen áron lehet kapni, de max addig amíg pici a teknős.

Ha már van egy 80-100-160 L -es akvárium, akkor abba egy kis szűrő / vízforgató semmit nem ér. Külső szűrővel vagy egy nagyon erős belsővel lehet a vizet tisztán tartani - természetesen heti 1x 30%-os vízcsere mellett.


Igen, tényleg nem olcsó, sőt. De talán apránként megoldható.

2020. nov. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!