Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan alakítsam ki a fokozato...

Hogyan alakítsam ki a fokozatosan emelkedő kavicsos-homokos részt a teknőseimnél?

Figyelt kérdés
Most sziget van nekik bent, meg nagy tengeri szikla, de már kezdik kinőni. Szeretnék nekik kialakítani nagyobb sóderkavicsból és homokból napozórészt, de nem tudom hogyan oldjam meg, hogy fokozatosan mélyüljön és ne tapossák szét a homokos részt, meg ne folyjon el a vízbe. Remélem értitek a problémát. :) Olyan megoldást szeretnék, amit meg tudok még ma csinálni, és a teknőseimet maximum 1 napot kelljen más helyre tennem. Sajnos a neten nem nagyon találtam erről részletes leírást. Köszi mindenkinek!
2010. aug. 10. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Esetleg lapos kövek segítségével lépcsö szerüen.
2010. aug. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Dejó erre még nem is gondoltam. :) Jól is nézne ki. Csak sajna nem tudom honnan szedjek olyan sok nagyobb lapos követ. :S
2010. aug. 10. 13:53
 3/6 anonim ***** válasza:

úgy is megoldhatod, hogy nagyobb kövekre teszed rá ezeket a kicsiket, vagy valamilyen alapon rögzíted őket( egy félbe vágott flakon is megteszi), illetve a kavicsokat, esetleg fakérget ( ezt kezelni kellene).

A kavicsokat, vízben nem oldódó ragasztóval érdemes rögzíteni egy alapon, és akkor nem gurulnak szét.

A homok óhatatlanul meg fog folyni.

Olvass egy kicsit utána akvarisztikai könyvekben, oldalakon, mivel amit halaknál ügyesen alkalmaznak, lehet hogy átemelhető a teknőseidhez.


laposra vágott, használható köveket burkoló boltokban, kőudvarokban lehet kapni, viszont nem olcsók. Ilyen kis mennyiségben viszont szerintem tűrhető lehet az áruk.


Ha magad gyűjtenéd, érdemes olyan helyet keresned, ahol vannak palás kőzetek, azok így, kis lapkákban hasadnak, gyakran patakpartokon, illetve turista ösvényeken találni, én legutóbb a magyar oldalról, a kápolna felől mászva Írottkő felé vezető turista ösvényen láttam ilyeneket.

2010. aug. 10. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is! A házunk oldaláról le lettek bontva terméskövek. Ezt próbálom most valahogy hasznosítani, rétegelni majd. Jó ötlet ez a kis kavicsok ráragasztása. :) Ha van még valakinek ötlete szívesen várom! :)
2010. aug. 10. 15:42
 5/6 anonim ***** válasza:
fogj egy csempét és törd darabokra :) hát lehet nem olyan szép, de lépcsőt lehet belőle csinálni :)
2010. aug. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Terméskővel gondoltam ugyanerre. Alulra nagyobbat, aztán keskenyebbet fokozatosan felfelé, és akkor lépcsős lesz, teteje meg egy tökjó nagy sima napozófelület. :) Csempénk sajna nincs felesleges, főleg olyan nincs, amit széttörhetek :D
2010. aug. 10. 21:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!