Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknős tartás ?

Ékszerteknős tartás ?

Figyelt kérdés

Egy felnőtt nagy ékszerteknőst


Mekkora akváriumba érdemes tartani ?


Miket érdemes belerakni neki ?


Mivel, illetve hányszor kell etetni 1 héten?


2020. dec. 26. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Vörösfülű ékszerteknős:

-megfelelő méretű üvegterráriumot úgy kell kialakítani számukra, hogy egyik felében mintegy 120x 60 centiméter alapterületű, 25 cm mélységű, úszkálásra alkalmas víz legyen

-szeretnek sütkérezni és általában kedvelik a meleget, ezért a víznek el kell érnie a 25-30 °C-os hőmérsékletet.

-Az ékszerteknősök ragadozó állatok, ezért táplálásukra elsősorban az élő eleségek jöhetnek számításba

[link]

2020. dec. 26. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A teknős méretétől függ. Tudjon benne vidáman úszkálni és legyen helye napozni. Nekem a két kb 15 centis teki 90x50 centis akváriumban van és vígan elvannak. Arra figyelni kell, hogy a teknős amíg növekedésben van, addig nő amíg az akvárium engedi, tehát ha kinövi az akváriumát és kap egy nagyobbat akkor hirtelen nagyot fog nőni.


Mi kell bele? Sziget! Kell valami szárazföld, amire ki tud mászni és tud rajta napozni, pihenni. Ez lehet pl egy szikla vagy fadarab, de teknősöknek vannak speciális akváriumok melyekben alapból van sziget meg rámpa amin fel tud menni. Nekem volt két ilyen, kényelmes megoldás de műfű volt rajta amit szétszedtek a tekik. A mostaniban én csináltam a szigetet sziklákból. Azokat alaposan meg kell tisztítani, fertőtleníteni mielőtt beteszed az akváriumba.


Az hogy hányszor kell etetni függ a teknős korától és méretétől, de általában annyiszor ahányszor az állatnak igénye van rá. Illetve attól, hogy mit adsz neki.

Pl én kezdetben napi kétszer etettem amíg kicsik voltak, aztán napi 1x, később kétnaponta (idáig szárított rákkal), aztán áttértem a granulátra, abból elég volt heti 2x, most pedig heti 1-2x kapnak. Ha már izgágábbak mint általában és jobban reagálnak rám, akkor már tudom hogy éhesek és várják a kaját. Viszont nagyon falánkak szóval addig esznek amíg látnak így el is lehet őket hízlalni. Az hogy mennyi kaja kell megnézed az első etetést, adsz neki valamennyit, ha hagy belőle és nem burkolja be kb fél-1 óra alatt, akkor sokat adtál és valamivel kevesebb kellett volna.


Sokan mondják hogy melegítő kötelező, nekem volt bent amíg kicsik voltak, akkor jó volt. Hármat is tönkre tettek de negyediket már nem vettem, azóta is köszönik szépen ugyanúgy vígan elvannak, nagyobb teki mellé szerintem már felesleges.


Néha adj nekik kalcium teknőst, viszonylag olcsó minden kisállatkereskedésben. Illetve ha lehetőség van akkor olyan helyre tedd ahol a szigetet éri napsütés mert imádnak a napon sütkérezni.

2021. jan. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!