Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az állatkertben mennyire...

Az állatkertben mennyire gondozzák az ékszerteknősöket?

Figyelt kérdés
Van egy sárgafülű ékszerteknősöm, aki már majdnem 15 éve megvan, és én eddig abban a hitben voltam,hogy jól érzi magát, bár az akvárium méreténél mindig éreztem,hogy nem elég nagy neki. Kezdem azt érezni, hogy amit művelek az állatkínzás...78 cm* 35 cm-es akváriumban tartjuk. Bár nagyon nehéz szívvel válnék meg tőle, de tényleg a legjobbat szeretném neki, ezért gondolkodtam el azon, hogy mi lenne ha állatkertbe adnám...olvastam régebbi kérdéseket e témában, de ott kapott hideget meleget az állatkert...ezért gondoltam újra megkérdezem, hátha változott azóta valami...szerintetek érdemes lenne állatkertbe adni?...nyáron kivisszük az udvarra és ott van egy elkerített területe, ami csak az övé egyébként...

2018. febr. 17. 22:46
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Ha te nem tudsz neki nagyobb helyet biztosítani és megfelelő körülményeket akkor szerintem mindenképpen jobb helyen lenne az állatkertben ha beveszik.
2018. febr. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Inkább adj fel egy hírdetést. Sokan örülnének a teknősödnek és kiválasuthatod azt a gazdit aki a legjobb helyen tartaná. Az állatkertbe bekerül a teknős a nagytóba. Télen nyáron ott van. Néha dobálnak nekik halakat de nincs egyéni etetés mivel sok az ilyen felelőtlen gazdi akinek csak addig kell az állata amíg kicsi aztán nem tud vagy akar megfelelő helyet biztosítani neki. A lakásban tartott teknős nincs hozzászokva a kinti körülményekhez meg a.rivalizáláshoz sem a fajtársakkal így könnyen elpusztul. Ha túléli a nyári őszi időszakot akkor télen pusztul el a telelés során. Persze vannak túlélők akik már hozzászoktak ehhez. Elvileg ez a faj bírja a mi éghajlatunkat. Ezért is utáljuk mert kiszorítják a természetben elemgedett példányok a haza.védett mocsári teknősünket. De ezek általában nem a mini akváriumban tartott úszni is rosszul tudó lakásban táppal etetett teknősök. Azok megdöglenek. Ha most viszed be az állatkertbe akkor bedobják egy vizes kádba a telelő teknősök közé. És majd csak tavasszal engedik el. De addig enni nem kap ☺ Na hogy döntöttél?
2018. febr. 17. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hát mindenesetre meggyőztél,hogy állatkert kizárva...csak az a baj,hogy én meg az örökbeadástól nagyon félek, mert nagyon régen volt egy kutyánk, akit imádtam...elköltöztünk bérlakásba, így a kutyát el kellett adnunk...másnap meg jött a telefon, hogy a kutya eltűnt...tudom, hogy egy rossz élménynek nem kellene ennyire beárnyékolnia az egészet...de még átgondolom...köszönöm az eddigi válaszokat és még várom a további véleményeket :DD
2018. febr. 17. 23:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha nyáron kinn van az állat az udvaron, és van neki helye meg kis tó is, aki télre bentre elég neki egy 100x60-as hely is. Tavasztól őszig úgyis kinn lehet.

Én, ha már a szívemhez nőtt az állat, lecserélném a mostani terráriumot egy nagyobbra. Amúgy meg a legjobb neki a kerti hely, kis tó, elkerített terület.

Így a szíves is nyugodt lenne, meg az állatnak is jobb lenne.

2018. febr. 18. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nyáron meg melegidőben jó neki, de hideg időben én nem tudok neki nagyobb terráriumot biztosítani 😔
2018. febr. 18. 10:37
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Közösségi oldalon vannak teknősös csoportok, ott eltudod ajánkékozni, ha szeretnéd. Én tuti kérnék képeket, hogy hova kerülne-e.

Ha az állatkertet választod, várj még tavaszig vele.

Azért a fővárosi állatkertben sincs olyan rossz sorsuk. Egy hatalmas tóba kerülnek, ami telis tele van halakkal, kedvükre tudnak napozni, rengeteg vízinövény van, és tudnak is párosodni. Mivel nálunk is kitelelnek, gondolom kint hagyják őket télen is.

Egyébként ha nálad is van nyáron egy tó ahol kint tudod tartani, miért nem tartod meg? A teleltetésük egyáltalán nem bonyolult.. :)

2018. febr. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%
Az állatkertek nem a megunt állatok befogadására vannak. Nem is fogadják be, hiszen bármilyen betegséget bevihet az állományhoz, ami tömeges pusztulást okozhat. Ennyi idő alatt már megoldhattad volna a nagyobb helyet neki.
2018. febr. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

6. Nincs olyan jó dolguk az Állatkertben. Igen, télen is kint maradnak

Rengeteg teknős van már a tóban. Nagyok, szívósak és agresszívek. Ha a tied nem ilyen, nem sok jövőt jósolok neki. Ha ilyen akkor ha tavasszal viszed be talán aklimatizálódik őszre.

7. De befogadják a teknősöket! A mocsári teknős védelme miatt, hogy ne a természetbe engedjék el őket. Nem jellemző rájuk a fertőző betegség. Inkább a vitamin hiány. Nem tudom miért kell olyan válaszokat írni amiről fogalmad sincs.

Sok teknősnek kerestem már gazdát. Sokáig tartottam a kapcsolatot az úk hazdikkal. Segítettem nekik ha kérdésük volt. Küldtek fotókat milyen boldog a teknős. Amúgy ja elrakhatnád telelni ha van kerti tabatok és nyáron abban lubickol. Én nem hagynám kint mert a minuszokat nem biztos, hkgy túléli de pincében ellene. Bát én nem szeretek teleltetni mert mindig van kockázata...de ez csak az én hülyeségem.

2018. febr. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Még annyi neked 7. hogy ha kipusztilnának a teknősök az állatkerti tóból az nem tragédia mivel az állatkert összes vizesárka tele van velük mert rengeteget adnak le...pillanatok alatt pótolva lennének.
2018. febr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem csak pesten van állatkert, nem arról beszéltem. Viszont talán jobb rálátásom van a dolgokra, mivel a párom állatgondozó az egyik állatkertben. Sok beteg teknőst akarnak leadni, de egyik állatkertnek sem kötelessége befogadni ezeket.
2018. febr. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!