Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknős, szem betegség?...

Ékszerteknős, szem betegség? Találkozott már ilyennel valaki?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ma voltam nagynénnyéméknél, van egy ékszertekijük, picit nagyobb mint a tenyerem, mikor közelebbről megnéztem észrevettem, hogy szinte nem látszanak a szemei, olyan mintha egy burok nőtt volna rájuk, nagyon rondán néz ki( vízban olyan mintha lebegne az a bőr, vagy nem is tudom micsoda). Kérdeztem mióta ilyen, de a kislányok nem is figyelték. Nem nagyon mozog, alig eszik... sokszor "értelmetlenül" teper, az aqvárium szélét veri. Tudnátok segíteni mi baja lehet? Elviszik orvoshoz, de nagyon érdekelne mi lehet ez?

Köszönöm!


2010. aug. 16. 20:29
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Úristen, az ilyennek minek állat? Már bocsánat...amúgy lehet hiánybetegség, vagy nem megfelelő tartás! Pl. koszos víz, gondolom nem takarítják rendszeresen, ott etetik ahol "laknak" a teknősök stb...
2010. aug. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy A-vitamin hiány okozza, ami a könnymirigy-gyulladást okoz, ezért begyullad a szemük, és azért keletkezik a szemén az a dudor, emiatt pedig nem tud enni és tájékozódni, a többit nem is mondom, sejtheted mi történik ezután...mivel etetik? Gondolom akkor megfelelő táplálás sincs szerencsétlen állatnak...
2010. aug. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szó sincs arról, hogy elhanyagolnák, kap szárítótt eledelt, és fagyasztott halat is, van vízmelegító, lámpa...nagyon szeretik, figyelnek rá, nem koszos a vize! Talán annyi, hogy kezdi kinőni az aqváriumát, de ez is folyamatban van... 10-12 éves gyerkőcöké, nem gonoszságból nem vették észre.

A-vitaminhiányra van injekció, ha jól tudom - ennyive lehet is segíteni rajt, vagy komolyabb beavatkozás kell?

Nagyon köszönöm a válaszokat!

2010. aug. 16. 20:47
 4/9 anonim ***** válasza:
58%
Nekünk régebben volt 5db teknősünk, és ebből 3 szemgyulladásba halt meg. Nem vittük őket orvoshoz, de úgy próbáltk kezelni, hogy kamillás vízbe raktuk őket. Általában párban lettek betegek, és mindig csak az egyik gyógyult meg, kb 4 nap alatt. Volt olyan teki, amelyiknek többször is begyulladt. Ja és szemcseppet is használtunk.
2010. aug. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Első kettő vagyok, bocsi nem akartam bunkó lenni, csak már a könyökömön jön ki a sok buta felelőtlen állattartó ember, azt hittem ez is olyan eset...de látszólag jól tartják! Igen, injekció van rá, valamint azzal is segíthetnék a gyógyulását, ha vennének teknősvitamint, ez kis granulátum formában kapható. Meg kellene nézni, vagy orvost megkérdezni, még milyen vitamint adjanak, de szerintem ez is megfelelő lenne. Az meg, hogy az utánam válaszolónak 5 teknősből 3 szemgyulladásos volt és nem vitte orvoshoz, aztán el is pusztultak, csak gratulálni tudok! Az ilyenek miatt van a sok bunkó és lekezelő válasz, mert mindenkinek a t*ke van vele az ilyen hülyékkel! Ha állatot vesz valaki, akkor vállalja érte a felelősséget és vigye orvoshoz, ha beteg és ne nézze ahogy kínok között elpusztul!
2010. aug. 16. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Semmi baj, nem voltál bunkó, és jogos a feltételezésed is, sajnos sokan rosszul bánnak a kisállatokkal!

Remélem meggyógyul még a teki, szegény akkor semmit sem lát, persze hogy összevissza teper, és nem eszik :(

2010. aug. 16. 21:35
 7/9 anonim ***** válasza:
Menj be egy állatkereskedésbe, és mondd, hogy be van gyulladva a teknős szeme, és szemcseppet kérsz rá. Pár száz forintért lehet kapni, naponta kell rácseppenteni mindkét szemére, amíg el nem múlik. Nem ritka ez a betegség az ékszerteknősöknél, és ha időben kezelik, akkor elmúlik. Ha több teknős van, akkor ajánlatos egy külön akváriumban elhelyezni, ha egyedül van, akkor sűrűn kell vizet cserélni az akváriumban.
2010. aug. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, még ma beugrom az állatkereskedésbe!
2010. aug. 17. 17:02
 9/9 anonim válasza:
Két teknősőm van,az eggyiknek úgy fél éves korában volt ugyan ilyen betegsége. Valamelyik állatkereskedésben vettünk neki teknős szempcseppet (sz tem sok helyen lehet kapni) és napi 3 alkalommal ki kelett venni és pár cseppet mind akét szemére csöppenteni. Ezt addig amíg nem javul a helyzet. És érdemes lyenkor abeteg teknőst a társaitól külön választani ha van,egy kis lavórba tenni és úgy etettni,az eledet az orra elég tenni egyszóval segíteni kell neki enni mert ateknős ilyenkor szinte semmit nem lát.. Remélem azóta jól van a teknősöd,ha vmi ilyesmi baja lenne a jövőben már tudod mi a megoldás:)
2011. júl. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!