Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csipás szem, nem nedves orr,...

Csipás szem, nem nedves orr, köhögés stb. betegség? Többet akkor tudhatsz ha ide kattintasz

Figyelt kérdés
A kutyám 2010.március 30-án született, ő egy palota pincsi és csivava keverék kiskutya, az anyjáától 1 hónapos korában válazstották el, és 1 hónapos korától van nálam. A szeme csipás, az orra nem nedves, és egy kicsit köhög,és hányni is szokott, de ezeken kívül nagyon mozgékony, nagyon jó étvágya van. Mikor kiengedjük szaladgálni, mindig a virágot cibálja, és megszik, lehet, hogy ettől hányna? Szerintetek mi lehet a baja? Ha több infókat akartok írjátok meg válaszként, a válaszokat előre is nagyon köszönöm
2010. jún. 29. 12:21
 1/5 anonim ***** válasza:
Ilyen melegbe nem mindig nedves az orruk,és ha jól tudom akkor a pincsikre jellemző,hogy valamikor csipásak.A hányás nem tudom mitől van.Esetleg hívd fel az orvost és kérdezd meg,de szerintem nem olyan nagyon komoly...de azért fő a biztonság:)
2010. jún. 29. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A köhögls mindenképpen betegségre utal, pláne ha kiegészítő tünetek is vannak. ORvos lesz a te embered.
2010. jún. 29. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Te ne haragudj, de az egyik kérdésnél állatorvosként hirdeted magad, aztán meg ilyen butaságokat kérdezel? Miért jó neked, hogy másokat hülyítesz???


Aki nem érti: utolsó komment, ugyanez a username.... http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kisemlosok__967061-a-..

2010. jún. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A csipát okozhatja por vagy

a könnycsatornák túlzott működése,

és vannak fajták, amik amúgy is hajlamosak rá.

A köhögés lehet megfázás, kennelköhögés (vírus), stb.

A hányás - nem mindegy, hogy milyen.

Ha fehér, habos, akkor azt okozhatja a hirtelen, túl sok víz ivása, okozhatja fű evés (=>ég a gyomra),

ha sárga, akkor az epés, ami vagy idegesség vagy egy betegség mellék tünete,

ha kaját hány vissza, akkor azt okozhatja habzsolás, vagy akármilyen betegség is.

Ha slájmot hány, lehet a felszakadozott tüdő váladék is.


Az orr nedvessége vagy szárazsága nem jelent semmit.


Amit leírtál, nagyon kevés, hogy legalább egy behatárolt betegség listát lehessen adni.

Vidd el orvoshoz. Szerintem elsőre úgyis amoxicillint fog kapni (antibiotikum a köhögésre).

2010. jún. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te meg akkor tudhatsz meg többet, ha elviszed egy állatorvoshoz. Egyébként is befejeződött már az oltási programja? Az orvosnak két hetente látnia kellett. Miért nem tőle kérdezted ezeket?
2010. júl. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!