Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy tudnám a kis békákat...

Hogy tudnám a kis békákat távol tartani a bejárati ajtótól?

Figyelt kérdés

Kertes házban lakunk és most a sok eső miatt vagy nem tudom miért, de sötétedés után rengeteg kis béka van az udvarunkon. Eddig csak az udvaron ugrándoztak, de most már a lépcsőre is feljönnek, meg tegnap este is véletlenül egyet odazártam a bejárati ajtóval. Undorító látvány volt.

Szóval a kérdésem az lenne, hogy mivel kellene leszórni a lépcső alját vagy bekenni ami távol tartaná őket a bejárattól? Az udvaron felőlem azt csinálnak amit akarnak csak a házba nem jöjjenek be.

Előre is köszi.


2010. aug. 17. 11:34
 1/5 anonim ***** válasza:
de cukik :D
2010. aug. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nagyon ráérek, úgyhogy rákerestem neked. Ezt egy másik fórumon találtam: ,,Lehet kapni karbidot, amit a feltúrt járatba kell berakni (csak néhány kis darabot). Ezt belocsolva acetilén gáz képződik mindaddig amíg a karbidból tart. Azt a környéket elkerülik a békák."

(amúgy nem lehet egy kicsi kerítésszerű dolgot csinálni az ajtó elé egy félkörbe? amit ti még át tudtok lépni)

2010. aug. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nézz azz interneten rengeteg sprét vagy valamit.Esetleg [link] ezt nézd meg
2010. aug. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

elsőre kattintcs vagy a többire (előző vok)


de én sajnálom őket:(

2010. aug. 17. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm az eddigi válaszokat.

Én azon agyaltam, hogy nem lehetne-e mondjuk vízben elkevert sütőporral vagy mondjuk vízben lekevert szalalkálivel belocsolni a lépcső és az ajtó körüli réseket, hogy ott ne tudjanak megbújni?

Konkrétan nem szeretném őket megölni csak elkergetni.

2010. aug. 17. 13:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!