Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A kígyó csak addig szorít...

A kígyó csak addig szorít amíg meg nem öli az áldozatot?

Figyelt kérdés
Úgy értem ha már megfojtja akkor nem pazarol energiát csak annyira tartja hogy ne csússzon ki és be tudja tolni a szájába.

2021. márc. 2. 06:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha az állatot megölte akkor már nem szorítja tovább. Elengedi majd egészben lenyeli.

Az anakondára gondolsz szerintem

2021. márc. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Arra
2021. márc. 2. 07:12
 3/8 anonim ***** válasza:
8%

Sejtettem 🙂

Akár egy egész bivajt is le tud nyelni amúgy🙃

2021. márc. 2. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bivalyt? Borsodit max
2021. márc. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4

Igaz nem bivaly hanem tehén. Rosszul emlékeztem

[link]

2021. márc. 2. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Minden kígyó, ami fojtással öl, az energiaminimumra törekszik. Csak annyit szorít, amennyit a zsákmány kilélegzik. Így lassan egyre kevesebb levegő jut a tüdőbe és a zsákmányállat megfullad. Amikor a préda elpusztult, a kígyó elengedi és fejtől elkezdi lenyelni. Ez egy nagyon energiatakarékos módszer, amire egy változó testhőmérsékletű állatnak szüksége is van. A csontropogtató szorítás legendája tehát mese. Még akkor is, ha a kígyónak lenne rá ereje, nem éri meg neki ennyi kalóriát beleölni egy vadászatba. Inkább lassabban fojt, de energiatakarékosabban. A zsákmány már így is védekezésre és mozgásra kénytelen, hiszen a kígyó körbetekerte saját testével.
2021. márc. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az durva. Hát szélesebb egy embernél is. Már csak azért kérdezem mert szerintem elég szar érzés lehet megfulladni úgy. De remélem ha valaki nem ellenkezik, lenyeli csak úgy harapás meg szorítás nélkül.
2021. márc. 2. 07:44
 8/8 anonim ***** válasza:
81%
Mindenképp megfulladsz, ha egy anakonda elkap, de az lehet, hogy közben már elkezd lenyelni. Rettenetes halál az, amikor egy óriáskígyó elfogyaszt.
2021. márc. 2. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!