Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ezek megfelelő körülmények...

Ezek megfelelő körülmények lennének egy gabonasiklónak?

Figyelt kérdés

Először is egy 70x35x35 méretű terráriumra gondoltam, 3D háttérrel. Itató, etető, meg valamilyen kis búvóhely. Díszelemként egy mászófa illetve egy birka koponya tetszene.


Amiben a tanácsotokat kérném: milyen talajt illetve milyen fűtést ajánlotok?


Valahol azt olvastam hogy nincs nagyon szüksége lámpára, elég neki egy fütőlap is?



2021. márc. 15. 21:10
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
Azóta se válaszolt senki?😂
2021. márc. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
A gabonasiklóknak semmi extrára nincs szükségük, fűtésre se, ha nem tartod nagyon hideg helyen. Nálam plusz fűtés nélkül van szobahőn, éves ingás kb 17-27 fok közötti, pár hetente etetem, vize mindig van friss, megvan 13 éve már ugyanígy. Az enyém 36*80*36-osban van azt hiszem, hasonló méretben még épp elvan egy kifejlett, de akár lehetne nagyobb.
2021. márc. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Talajnak én fenyőkérget használok, de elvileg a lignocel a legjobb talaj kígyóknak, pormentes és nem probléma az se ha lenyelik. Kisebb szemcséjűek okozhatnak gondot, ha szájukba megy/lenyelik.
2021. márc. 15. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszii!

Esetleg még a disznóorrúban gondolkodom, nagyon tetszik a pofija:) tudja valaki hogy hol lehet venni magyarországon?

2021. márc. 16. 20:47
 5/6 anonim ***** válasza:
A disznóorrú sikló engedélyköteles papíron, persze attól még tartanak, csak nem mutogatják annyira. Korábban valahogy többet láttam belőle, meg eladót is, mostanában valahogy nem látom annyira facebookon emberektől.
2021. márc. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Régebbi válaszra válaszolva, igenis nagyon fontos hogy biztosítva legyen a fűtés. A terráriumnak legyen két oldala, egy meleg (28° körül) és egy hideg (24° körül) és legyen mindkét oldalon egy búvóhely ahol teljesen elbújhat. Ha nincs ez neki biztosítva, ideges és stresszes lesz és hamar elpusztul. Etető nem kell neki, csipeszből eszik.
2021. ápr. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!