Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha nem volt kézhez szoktatva...

Ha nem volt kézhez szoktatva a vörös gabona siklóm, de szeretném kézbe venni (kifejlett példányról van szó, kb. 3 éves) megharaphat ha megfogom? És ha igen fáj a harapása?

Figyelt kérdés

2021. ápr. 18. 17:59
 1/2 anonim ***** válasza:
56%
Benne van a pakliban, hogy megharaphat… Nem is a harapás fájdalmassága a lényeg, hanem hogy mivel tud megfertőzni. Ha jól tudom, a hüllő még szalmonellát is terjeszthetnek, ami nem túl jó, ha a véráramba kerül. Szóval csak óvatosan. :D
2021. ápr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nekem is van gabonasiklóm, egész kicsi kora óta nálam van, foglalkoztam is vele, de ők hidegvérű ragadozók. Többször rákapott már a kezemre. Nem kellemes érzés de kibírható.

Javaslom, hogy etetés után olyan 3 nappal vedd ki... akkor már megemésztette a kaját, de még a jóllakott óvodás szinten van, és nyugodtabb. Etetés előtt akartam takarítani, na az nem volt jó ötlet.

Hosszú ujjú pulcsi és egy kesztyű nem árt ha van már csak azért is, hogy téged megnyugtasson.

2021. ápr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!