Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit tegyek hogy nyugton...

Mit tegyek hogy nyugton maradjanak a teknőseim?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Kb. 4 éve van 2 ékszerteknősöm. Nincsenek elhanyagolva, mégis állandóan szökni akarnak.


Etetem őket heti 1x legalább, fehér hallal és rákkal. Annyit adok nekik hogy 1-2 darab a víz tetején marad,tehát biztos hogy jól laknak. Mégis kaparják az akvárium falát és marhára idegesítő, hogy elmegy előttük valaki, meglátnak és már másznának is kifelé. Este ha kimegyek a fürdőszobába nem tudok visszaaludni vagy 10 percig mert a páncéljük hozzáütődik az üveghez és nagyon hangos.

Volt olyan hogy amikor elszökött az egyik 1 hétig nem találtam meg , majd egyszer csak szóltak hogy a patakban látták. Természetesen mentem is érte. Nagyon éhes volt, egy zacskó halat megevett egyedül. Úgy voltam vele hogy na, most biztos tanult belőle, abbahagyja a szökdécselést. Nyilván nem így lett, ma is kimászott. (Azt tudni kell hogy napközben egy kisebb falú akváriumban vannak viszont azon rács van, pont azért hogy ne másszanak át a falán. De ma a rács beleborult a vízbe, én pedig későn vettem észre így kereshetem megint.)

Főképpen arra keresem a választ hogy hogyan szüntessem meg a kaparászásukat.


A benti akváriumról annyit hogy van kis kavics az alján, vízmelegítő, lámpa, a víz cserélve van hetente és egy nagy kő amire ki tudnak mászni. A kintiben csak víz van, és az is hetente van cserélve. Tehát szerintem én mindent megtettem hogy jól érezzék magukat mégis kaparják az üveg falát, mintha menekülni akarnának. Pedig van olyan hogy kirakom őket pár órára a kertbe egy lekerített részre, fél óránként löttyintek rájuk vizet hogy ki ne száradjanak gondolván hogy kirohangálják magukat, de nyilván nem.


El vagyok keseredve teljesen. Akinek van valami ötlete mit tehetnék még írjon.



2021. júl. 31. 16:55
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Egy rendes szűrővel nem kéne ilyen gyakran vizet cserélni. És szerintem ne mozgasd őket.
2021. júl. 31. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tortuga
2021. júl. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egy ékszerteknős a természetes élőhelyén naponta 3-4 négyzetkilométert átnéz úszva, ennyi mozgásigénye van. Talán nem elég nagy neki a helye? Az enyémek egy 100 x 50 x 40 cmes akváriumban voltak, ami félig fel volt töltve vízzel, tehát 20-25 cm mély víz volt, ebben tudtak úszkálni valamennyit. De amikor egyszer nekem a kerti tóból megszökött, és három hónap után visszakerült, akkor ő is nagyon idegesen, kopogva akart megszökni. Egyébként megélnek kint is, épp ez a gond, hogy sok helyről megszöktek és kiszorítják az őshonos mocsári teknőst.
2021. aug. 12. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3 vagyok Én imádom a teknősöket, de ma már nem vennék, pont ezért, mert ők is szeretnének szabadon élni. Megsajnáltam, amikor visszajött a szabadságáról, hogy nem egy ilyen kockában kéne leélnie azt az egy életét neki sem. :-/
2021. aug. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!