Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mik a feltételei az ékszertekn...

Mik a feltételei az ékszerteknős-tartásnak?

Figyelt kérdés
Bővebben: hány °C kell neki min., mit kell enni adni, mekkora akvárium kell neki, kell-e vmit az akváriumba tenni (pl. kő), stb..
2010. aug. 31. 17:08
 1/4 anonim ***** válasza:
45%

Akvárium, vízmelegítő, kövek.

Nekem mocsári teknősöm volt, ami nagyobb és igénytelenebb, mint az ékszer, de nem különbözik nagyon a tartásuk.

Akváriumom olyan 20x35 centis volt, abban úgy 6-10 centi víz. El tudtak merülni, de volt egy laposabb kő, amire ha kimásztak nem is érte víz őket.

Víznek olyan 22-25 fokosnak kell lennie. Szárított rákot, halat, vagy spéci teknős tápot adtam nekik, ami a Tescoban is van, vödörben.


Ékszernél fontos, hogy a víz tiszta legyen. Ugye bele ürítenek, hamar besárgul, algásodik. Alaposan ki kell mosni az akváriumot és a köveket is, ezért nem jó a nagyon apró kavics.

2010. aug. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

köszi:)

a mocsári teknős mennyivel nagyobb mint az ékszer?

2010. aug. 31. 17:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Az én sárgafülű ékszertekim már 5 éves lassan 100x40 cm-s akváriumban van kajának szívmixet kishalakat adok neki a vize 25°C körüli.


A mocsári teknős meg fokozottan védett. Engedéllyel lehet csak tartani.

2010. aug. 31. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Az ékszerteknősöknek 25-28 fokos víz az optimális.A legjobb,ha élő vagy fagyasztott halat adsz neki.Kisállat-kereskedésben általában van fagyasztott apróhal,az tökéletes neki.Vagy élő csalihalat is adhatsz neki,ha nem sajnálod őket.

Az ékszerteknősök szeretik a társaságot,inkább kettőt vagy többet vegyél,két tekinek min.120x60-as akvárium legyen.

Ez egy hasznos oldal az ékszerteknősök tartásáról,mindent leírnak:

[link]

Ez is sokat fog segíteni:

[link]

2010. aug. 31. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!