Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyire kényes állat az...

Mennyire kényes állat az ékszerteknős?

Figyelt kérdés
A 10 éves fiam kitalálta,hogy ő szeretne egyet....Én semmit nem tudok róluk ezért szeretném ha elmondanátok mindent amit tudni kell róluk.Mi az ami feltétlenül kell az akváriumba,mit esznek stb...Van egy felesleges 35 literes akváriumom,gondolom az elég lesz neki.És egyáltalán ellesz egyedül vagy jobb neki,ha van társa?
2011. szept. 16. 10:56
1 2 3
 1/22 dirtboy ***** válasza:
elvan egyedül is,de nagyon kevés neki az a 35literes,és nem akváriumban kell tartani hanem akvateráriumban,még kicsi addig bolti kaját eszik általában később mikor már van vagy 6-7cm a páncélja akkor már eszik mindent,mehet nekik a hús.
2011. szept. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 dirtboy ***** válasza:

pár infó:

[link]

2011. szept. 16. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Na, nekem a lányom 8 évesen találta ki. Kaptunk 1 nagy akváriumot (1 hónap után kaptunk kisebbet is, arra lecseréltem, mert túl nagy volt.) Vettem bele követ az aljára, apró kavicsot, állatkereskedésben van. Meg vettem még 1 nagy követ, amire ki tudnak mászni, és egy vízmelegítőt. Ezek pár ezresből megvannak. Kapott 1 sárga fülű teknőst, 1 hónap múlva meg egy királyteknőst. Tök mindegy, hogy 1 vagy 2 van, nem oszt, nem szoroz semmit. Ennyi volt az anyagi része, ja meg a teknőskaja. Víztisztítót is vettem nekik, de ritkán használom, nincs olyan magasan a vízszint az akváriumban, hogy normálisan működjön.

Az akváriumot úgy tisztítom, hogy kiviszem a fürdőbe. Ott kimerem a vizet egy vödörbe, a kavicsot betartom forró víz alá egy szűrőben, aztán beleteszem a kitisztított akváriumba. Meg elmosom a kövüket is. Ezt hetente-2 hetente meg kell csinálni, mert így víztisztító nélkül gyorsan iszonyat büdös és zavaros lesz a víz. (bár azzal sem maradt tovább tisztább, mikor benne hagytam, csak olyan sok vizet nem teszek bele, de őket bőven ellepi, mert azt kivinni nem tudom, kimerni a szobában legalább felét iszonyú macera meg vizes is lesz minden)). Ez kb. 20 perc alatt megvan.


Kaját eleinte minden nap kaptak, most 2 naponta. Csak állatkereskedésből veszek, olvastam, van aki parizert meg ilyeneket ad, de az káros.

Aztán lehet jön majd egy szakértő, és hozzászól ő is. Nekem ezelőtt sosem voltak teknőseim, de nem csinálhatom rosszul, mert már 2 évesek lassan.

2011. szept. 16. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az infót:)
2011. szept. 16. 11:09
 5/22 dirtboy ***** válasza:
11:09 miatt mondom hogy én csirkemell filével etetem őket,parizer meg ilyeneket nem nagyon eszik de az igazi darabolt húst az szeretik és jó is nekik.
2011. szept. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

9 ékszerteknősöm van. Kizárólag fagyasztott hallal etetem őket , néha kapnak némi zöldséget is. Enyémek a számukra kialakított teknős-tóban élnek , itt kapnak elegendő napfényt is.

A lakásban tartottaknak viszont ezt speciális , és nem olcsó izzóval (Repti-glo ) pótolni kell , mert különben hamar vitaminhiányos lesz .

A kicsit legalább 2 naponta kell etetni . A legcélszerübb egy vízzel töltött, külön edényben , mert evés után nem sokkal üríteni is fog és így elkerülhető az állandó vize gyors romlása.

A 35 literes akvárium nagyon kicsi , nem javasolnám.

2011. szept. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

11-09 vagyok. Milyen gyakran adsz nekik olyat? és hogyan?

Nyersen, főve? Én még ilyet nem próbáltam, egyszer olvastam, hogy nem jó nekik a parizer és hasonlók, de gondolom, azt a rendszeres etetésre értették.

2011. szept. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 dirtboy ***** válasza:

naponta egy kis adagot adok nekik nyersen,imádják.

itt ahol lakok van egy idős ember meg van egy elég nagy kerti tava minimum 72db teknőse van.ő pedig úgy csinálja hogy a Tiszában fog nekik halat bele rakja a medencéjébe és naponta kivesz párat a tó mellet feldarabolja egy bárdal és csak bedobálja a tóba.a bárd hangjára már ugrálnak is be a tekik a vízbe,utána meg indul a harc a sok teknős közt.nagyon állat.

szóval ő szintén nyers hússal eteti és még ráadásul szálkás hússal,nem gond a tekiknek megoldják nem kell őket félteni.

ja és kérdező,inkább hieroglifás sárgafülűt vegyél,én úgy tapasztalom hogy azok gyorsabban nőnek meg szebben is mint a sima sárgafülű,és szerintem szebb is.

vettem 3 teknőst,1 hieroglifást,1 sima sárgát,és egy királyteknőst /tarajos teknős/

a hieroglifás simán lehagyta a másik kettő és sokkal mozgékonyabb életre valóbb volt mint a másik kettő.

az a tekim sajnos valahogy ellépet.ezért vettem egy másikat szintén hieroglifás nagyon le volt maradva méretben a többitől és pár hónap alatt utolérte őket sőt jócskán le is hagyta a többit és ez is igen csak életre való kis erős teknős.

2011. szept. 16. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
a párizsiban , a sok vegyianyagon kívül szója is van aminek nagyon magas a fehérjetartalma. elpusztulhat tőle.
2011. szept. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
egyébkénk a teknős számomra igen szerethető állat . enyémek kézből esznek . van amelyik 18 éves és egy ismeretlen korú, 30 centi hosszú páncéllal . :)
2011. szept. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!