Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Triceratops és Tyrannosaurusre...

Triceratops és Tyrannosaurusrex 1v1 harcban ki nyerne?

Figyelt kérdés

Ha a triceratops rontana neki a tyrannosaurusrexnek először, de erre a T-rex fel lenne készülve és arrébb lépne így mindkét fél egymás szemébe nézne egy pillanatra és innentől kezdődne a harc?

Elkezdtem animálni egy kis dínós filmet. A T-rex és triceratops egy helyen élnek egy korban tehát tudnának harcolni. De még nem döntöttem el és nem is tudtam ki fogja megnyerni. Lehet, hogy a triceratops nyerne direkt azért, hogy ne legyen mindennapos, de mivel a T-rex a főszereplő így lehet, hogy neki kéne nyernie.



2021. okt. 12. 17:22
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

1v1-ben egészséges példányokkal szerintem 50-50 hogy melyik győzne. Az #5 igazából jól összefoglalta.


#7

"A valóságban a két mellső végtagja nem volt elcsökenyésedve. Majdnem a hátsó lábával megegyező méretű volt. Fogásra alkalmas karok voltak 40 centis éles karmokkal, mint egy 40 centis tőr."

Ezt honnan merítetted? Az egész kar volt kevesebb mint egy méter, kb. mint egy emberé.

[link]

[link]


"A triceratopsz növèny evő volt vagyis nincs benne a támadási ösztön."

??


"Tételezzük fel hogy valamilyen feromon felhővel (illat csapda) sikerül becsapni"

...


"Mivel a ttpsz-nek a hátán egy rendkívül kemény teknős páncél szerű fürdés volt."

Ahogy #10 írta, csupán elszórtan nagyobb, kitüremkedő pikkelyei voltak, ami messze van egy páncéltól.

2021. okt. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
0%

"Nem volt a Triceratops-nak teknőspáncélszerű páncélzata. Más Ceratopsia-khoz mérten nagyobb pikkelyei voltak, de ennyi."


A tankönyvek, tudományos könyvek, dokumentum filmek és kutatók szerint nem volt. A valóságban viszont nagyon is volt csak nem csontból, nem szaruból és nem is olyan anyagból ami évmilliókig fennmaradt. Mivel nem az volt a célja és rendeltetése hogy évezredekig megmaradjon, hanem az hogy amíg a "tulajdonosa" él addig őt védje. Ez pár évtized. De addig körülbelül a beton keménységével, viszont a fa súlyával megeggyező anyagnak felelt meg. Pont ezért nem tudnak róla (még a létezéséről se) semmit a kutatók mert ha az élölény meghalt amin volt akkor pár nap alatt lebomlott eltünt mint a kámfor. Ezért nincs semmi nyoma évmilliók múlva

2021. okt. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kutatatók a létezéséről se tudnak, akkor te honnan tudod? Ott voltál? ;)
2021. okt. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat már akinek...

6-os ha jól sikerül akkor kikerül youtube-ra és ott látható lesz. Jelenleg még csak az első 31 másodperc van kész úgyahogy amiből 20 másodperc értékelhető.

Úgy terveztem, hogy ugye a T-rex és triceratops Észak-Amerikaban él és oda a meteor ereje nem teljesen ér el csak kisebb áradás meg ugye a por. A dinoszauruszok azon generációiról fog szólni akik még látták a meteort, de nem haltak bele. A triceratopsos rész úgy jönne, hogy a T-rex éppen egy kisebb még élő fa árnyékában alszik majd felfigyel a triceratopsra aki az éhségtől megvadulva ront felé. Már csináltam animációkat a leghosszabb addig 3 perces és nem jött negatív viszajelzés. Ezt olyan 10 vagy 20 percesre tervezem, 2022 nyarára talán készen is lesz.

2021. okt. 12. 20:20
 15/32 anonim ***** válasza:
84%

A meteor dolgot hanyagold, mivel nagyon necces terep. Eddigi ismeretek alapján számos kis termetű nem madár dinoszaurusznak fent kellett volna maradnia és ma ugyan úgy a dinoszauruszoknak kellene uralkodniuk nem pedig az emlősöknek. Nos ez nem így történt. Ez a mi élte túl a meteort és mi nem, ezt én sem kapargatom. Ráadásul, pont Észak-Amerika mellett csapódott be, tehát nagyon is érintett volt.

Ajánlom Mark Wittontól a "The Palaeoartist’s Handbook: Recreating Prehistoric Animals in Art" című könyvet.

Gyorstalpalónak akár a blogját is. Pl. ezt a cikket: [link]

Gyors kivonatolásra magyarul pedig talán ezeket:

[link]

[link]

2021. okt. 12. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%
#12 Magyarán biztosra állítasz egy spekulatív dolgot?
2021. okt. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
0%

"Ha a kutatatók a létezéséről se tudnak, akkor te honnan tudod? Ott voltál? ;)"


Majdnem.

Csupán pár millió év időbeni és párezer térbeni kilométer az eltérés.


Honnan tudom?

Hát a logika. Ha valami nem marad fent akkor nyilván azért mert hamar le bomlik. Ès ott kellett lennie mert minden körülmény azt jelzi hogy volt a hátukon az a bizonyos páncél.

2021. okt. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
100%
Van Triceratops bőr, az cáfolja a felvetésed.
2021. okt. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:

15

Én úgy tudom az a meteor afrikánál csapódott be. És a film lényege pont a dínók kihalása lenne. De akkor majd még több forrást elolvasok.

2021. okt. 12. 22:01
 20/32 anonim ***** válasza:
62%
Ha ennyire téves információid vannak, konkrétan általam utált dokumentumfilmek is jól mondják hol csapódott be, akkor első körben heteket, hónapokat szánj a témára, utána nézni a dolgoknak. Mert itt nem csak az lesz ez alapján a hiba, hogy hova csapódott be. Még egy hiba, hogy a dinók nem haltak ki. 10 000 fajuk él még ma is.
2021. okt. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!