Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen nagyobb hüllőket lehet...

Milyen nagyobb hüllőket lehet együtt tartani?

Figyelt kérdés
Mármint más fajokbol nem ugyanaz a fajbol
2010. szept. 2. 15:57
 1/7 anonim ***** válasza:

nappaligekkóm + viziagámám van együtt, édesek még néha meg is nyalják egymás arcát :)

Egy baj van velük, a gekkó nem nő nagyra, de a vizi agáma, a viziagáma nagyon nagy lesz:

a teste 40centi + a farka 50cm.


Azt tudom, hogy lehet nappaligekkót együtt tartani szakállas agámával is, az talán jobb, mert a szakállas agáma nem lesz olyan nagy.


Lehet sisakos kaméleont együtt tartani párduc kaméleonnal, csak a párduc az nagyon drága és csak 4 évig él, viszont szép :)


Gyerek sisakos kaméleont próbáltam összerakni törpekaméleonnal, és a törpe kamcsi majdnem megölta a kicsi sisakost, szóval az nem jó.


Szerintem még a zöld anoliszt lehetne megpróbálni egy nappali gekkóval összerakni, mert hasonlóak az igényeik, szóval 30fok, nagy páratartalom, tücsköt és rovarokat esznek, viszont ezt a párosítást még nem próbáltam :)

2010. szept. 3. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kaméleont lehet kisebb szárazföldi teknőssel is, mert a teki lent mászkál, a kamcsi meg fönt van az ágakon, és nem foglalkoznak egymással. Olyat láttam is már együtt.


Kifejlett kaméleon volt, hát ilyen 25 centis legalább, meg olyan kb 10-12 centi hosszúságú teki volt alatta :)

2010. szept. 3. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

nappali gekkót szakállassal?!?!?!Tudod mi a különbség az erdő és a sivatag között? Inkább olvass egy kicsit még mielőtt osztanád az észt...Amúgy van egy két kígyó amit lehetne együtt tartani..de fontos az azonos nem, méret és elterjedési terület..szal ne rakj össze sivatagit egy esőerdeivel mert nem épp egyezik a hőmérséklet, pára stb...

olvass!!

2010. szept. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem az a srác mondta hogy lehet együtt tartani aki csinálta a terráriumomat. Azt mondta, hogy van aki azt a két állatot együtt tartotta benne.


Ha csinálsz 30 fokot és 60 százalékos páratartalmat, az mindkettőnek jó. Annyi, hogy az agámának kell mészkő is a terráriumba.


Mellesleg sokmindent írnak neten, pl hogy a nappaligekkó nem iszik tálból vizet, csak az üvegfalról issza le a vízcseppeket, de ez nem igaz, mert az enyim ügyesen iszik tálból is, ha meg bespriccelek neki vizet úgy elmenekül, hogy csak na. Nagyon utálja ha bespriccelek :/

Nagy páratartalom kell neki, de inkább berakok egy nagy tál vizet és úgy csinálom.

2010. szept. 5. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ha csinálsz 30fokot az az agámának édeskevés(:..a szakinak kell egy hely ahol tud melegedni és oda bőségesen nem 30fok kell de nem is 35..60% a nappalinak megint csak kevés..spriccelni pedig kell!!a neten sok a hülyeség ez igaz de van egy nagyon jó fórum ahol nem épp hülyeségeket írnak..az meg hogy tálból iszik és Te azt olvastad, hogy csak cseppekről isznak az pedig lehet faj függő..végszóként nappali gekkót és szaki agit NEM lehet együtt tartani...
2010. szept. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
De neki viziagámája van és én egy szoval se mondtam hogy ezeket egyutt akarom tartani csak kiváncsi voltam nektek mia véleményetek.
2010. szept. 5. 19:48
 7/7 anonim ***** válasza:
idézem: "Azt tudom, hogy lehet nappaligekkót együtt tartani szakállas agámával is, az talán jobb, mert a szakállas agáma nem lesz olyan nagy."...én csak kijavítottam még mielőtt valaki próbálkozna vele:)
2010. szept. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!