Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha az erdőben befogok pár kis...

Ha az erdőben befogok pár kis gyíkocskát, azt mivel tudom otthon etetni?

Figyelt kérdés
Tanácsok erdei-gyík tartásához?
2010. szept. 3. 13:25
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
19/F
2010. szept. 3. 13:25
 2/21 anonim ***** válasza:
79%

minden hüllő magyarországon védett.. szóval szerintem ne fogj be ott semmit, meg miért akarok az otthonából elvinni??

ő ott érzi jól magát nem egy üvegben.

2010. szept. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
a gyík védett állat. menj be egy állatkereskedésbe és onnan vegyél valamit amit otthon etethetsz majd.
2010. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim válasza:
100%
Hazánkban minden hüllőfaj védett!!! Nem befogható, nem tartható otthon, bőréből nem csinálhatsz pénztárcát, húsából steaket nem süthetsz. Ezt azért tartsd szem előtt. Amúgy rovarevők, ragadozók a mi gyíkjaink. Tehát a lisztkukac, csonti, kisebb rovarok (amik nagy valószínűséggel szintén védettek), legyek stb képezhetik a táplálékát. A hüllők is isznak, ezt is figyelembe kell venni. De ilyenkor már hazai hüllőink a téli időszakra készülve lassan "másállapotba" kerülnek, nem illendő ilyenkor b@sztatni őket.
2010. szept. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
És mindezeken túl a nálunk honos fajokat igen nehéz terráriumban tartani, jóeséllyel el is fognak pusztulni, ha nem engeded őket szabadon.
2010. szept. 3. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Magyarországon minden kétéltű és hüllő védett állat, a védett állatokat pedig nem lehet engedély nélkül otthon tartani. Ráadásul egy ilyen gyíkot nagyon bonyolult tartani, mert ha minden igaz, teleltetni is kell, meg hatalmas élettér kell neki...

Szerintem is vegyél inkább valami hüllőt állatkereskedésben....

2010. szept. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Védett, így nem érezné jól magát fogságban, viszont vannak direkt otthoni tartásra alkalmas gyíkok és kaméleonok.
2010. szept. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Egyszer nekem is volt egy zöld gyíkom. De aztán megtudtam, hogy védett, ezért pár nap múlva szabadon engedtem ugyan ott, ahol fogtam.

Egy terráriumban tartottam és szöcskéket fogtam neki. Szerencsére nyár volt, a kertünkben meg nyüzsögtek a szöcskék. Bedobtam a terráriumba a szöcskéket a gyík meg ment és levadászta őket.

2010. szept. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
18%
Fel fognak jelenteni. Védett állat és fizetheted a bírságot!
2010. szept. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Mi a fenének akarod egyáltalán befogni szerencsétleneket? Egy gyík,ami alap esetben több négyzetkilométert is beszaladgál szerinted hogy érzi magát egy üvegben? Ülj be a kádba, tegyél magadra egy takarót,aztán gondolkodj el,hogy mit szeretné,mivel etessenek.
2010. szept. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!