Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyire nehéz egy kaméleon...

Mennyire nehéz egy kaméleon tartása?

Figyelt kérdés
Gondolkodtam hogy beszerzek egyet mert szerintem nagyon jópofa állat, de nem igazán van tapasztalatom hüllők tartása terén..
2010. szept. 6. 20:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz kategória, rosszul tolerálja a hibákat. Először inkább egy kezdő kategóriás hüllőt javaslok, pl leopárdgekkó.
2010. szept. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

Sisakos kaméleont tök könnyű tartani.

Nekem az van. Lefotózzam? :)


Kell neki 1db repty glov hüllős lámpa, meg egy akármilyen terrárium, aminek lehet nyitott a teteje, bele sok faág, de nem olyan magasan hogy azon ki is tudjon mászni.


Aztán minden héten járkálhatsz az állatoshoz élő tücsköt, meg lisztkukacot venni, és nem árt ha ezeket néha beszórod neki vitamin porral. Vitamint is kapsz az állatkereskedésben. Kell bele egy tál víz, aztán kész.


28 fokon már fázik úgy vettem észre, jobb neki ha 30fokot csinálsz, ezt bármilyen lámpákkal meg tudod csinálni, mert minden lámpa melegít egy kicsit, az befűt neki.

Egy hőmérőt is rakj bele, hogy lásd hány fokon van.


Lehet egy időkapcsolót is rákötni, akkor nem kell minden reggel felkapcsolnod a lámpát. Olyan 10-12órát világítasz neki, az már jó.


És nem szabad ilyesztgetni a kaméleont, habár mikor megilyeszted tök vicces ahogy tátog, de nem szabad, mert mindent megjegyez és félni fog tőled mikor közeledsz :)

2010. szept. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
24%
Én vettem egy leopárd gekkót is, de 2 nap után visszavittem az állatoshoz, mert az nem csinált semmit sem, egész nap aludt, tök unalmas volt.
2010. szept. 6. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
És mennyibe kerülne egy ilyen terráriumot összeállítani?
2010. szept. 6. 21:20
 5/21 anonim ***** válasza:

nekem is van 2 db leopárd gekkom de nagyon unalmas.. csak kajál....habár ez elél 20évig de a kaméleon csak 3-4 évig ... :S

[link]


az unokatesómnak volt és mire csinált egy nagyobb terkót elpusztult :S

2010. szept. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
87%

ja, a kaméleon az tényleg 3-4 évig él, az enyim egész kicsi volt mikor vettem, előszőr egy nyitott tetejű, 50x30x38-as akváriumba tartottam, felül volt egy csiptetős repty glov égő, ami világította. Aztán csináltam neki egy nagyobb helyet, az most jobb, jó ósok faág van benne, és mindig ilyen tök magasra mászok fel, az tetszik neki, ezért csináltam felülre a terrráiumba egy kis erkélyt is neki, ott van a vize :)

Ez most ilyen 150magas körüli, és 90széles, hát egy kissebb szekrényt alakítottam át, szóval fából van, csak az eleje üveg, hogy lássam a kamcsit.

2010. szept. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
45%
Hát mittudom én mennyibe kerül, nekem ingyen volt, mert itthon volt egy pont ekkora szekrény, ami nem kellett semmire, elejére az üveglapot vágattam, az 2ezer Ft volt kb :) Meg van följebb egy plexi lap is, ami kicsit szarul lett levágva, fölül meg még van olyan 20centi hely, hogy szellőzzőn jól, és ne fulladjon meg, szóval ez is nyitott valamennyire. Amúgy az a jó a kaméleonba, hogy keveset kakál, és nem büdös. Alulra rakhatsz fenyőkérget, aztán nem is nagyon kell takarítani. Tán olyan 2 hónapja nem takarítottam, de nem is látszik.
2010. szept. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
És csak rovarokkal lehet etetni? A legyekkel meg ilyenekkel nincs bajom de a lárváktól meg ilyenektől undorodom :S
2010. szept. 6. 21:34
 9/21 anonim ***** válasza:
62%
akkor minek akarsz tartani ilyeneket? hüllök már csak ezt eszik..
2010. szept. 6. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Mert eredetileg kígyót akartam csak az egész családom irtózik a kígyóktól :D A kaméleont meg nem lehet nem szeretni :)
2010. szept. 6. 21:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!