Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogy helyezzem el a lámpákat...

Hogy helyezzem el a lámpákat egy szakállas agámának?

Figyelt kérdés
Még nem tartok szakállas agámát de szeretnék és igy előre elszeretnem tervezni a dolgokat.Ugy értem az elhelyezést hogy a hüllős lámpa és az egyszerű melegítő lámpa hova kerüljön.
2010. szept. 9. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi az a hüllős lámpa? Amúgy szoktak csinálni egy hideg és egy meleg részt, értelemszerűen a melegbe kell a lámpa úgy, hogy az állat ne érhessen hozzá.
2010. szept. 9. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Azt akvárium tetejére rakj egy rácsot, elég csak a tetejének a felére, és arra tedd az égőket egymás mellé, mondjuk jobboldalra. Csak annyit, hogy ne fűtse fel belül a teret 30-31 foknál jobban. Akkor így baloldalt még lesz helyed belenyúlkálni az állathoz.


Vagy lehet nyitott tetejű akvárium, és 2db spotlámpa foglalat, amit fölülre rá tudsz csiptetni.

Pl:

[link]

2010. szept. 10. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Bocs, az alőző link, az kisfoglalatű volt, szal neked nagy foglalatú spotlámpa kellene. Pl:

[link]


Szóval az a jó neked innen, ami E-27-es foglalatú.


[link]

2010. szept. 10. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Hüllős lámpa alatt azt a lámpát értem ami nem csak egy egyzsru lámpa hanem az állatnak D-vitamint jutatt.
2010. szept. 10. 14:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Naja, hüllős lámpa pl a repty glow 5.0 (nap helyett van)


így néz ki:

[link]


különben ez is melegszik eléggé, tehát lehet, hogy az is felfűti 30fokra a terráriumot, ha csak ez az egy lámpa világít neki. Attól is függ, hogy mekkora a terrárium, de majd meglátod. Ha kevés, akkor rakhatsz mellé még egy akármilyen olcsó sima izzót pluszban.

2010. szept. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem ilyenem van, szóval ugyanaz, csak 13wattosban.

A kaméleonomnak ez világít itthon. Ez is elég egyébként 1-2 hüllőnek. Csak lehet akkor közel rakni hozzá, tehát az állattól 30cm távolságra rakod az jó kb.


[link]



A 13wattos nekem annyiból jobb, hogy ez nem melegszik annyira.


A 26wattosat lehet hogy már csak kerámia foglalatba szabad tenni mert az elég forró, állítólag.


Nekem meg kerámia foglalatom nincs, szóval jó a 13wattos.

2010. szept. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Akkor nekem is jo lenne egy 13w-os? Mert még ilyen kerámia foglalatrol nem hallottam.
2010. szept. 11. 20:26
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem jó a 13w-os is .


Mondjuk a Nyugati Pu-nál a Westendbe a legfelső emeleten, vízeseéshez közel a díszhalasnál lehet kapni olyan lámpabúrát is, ami kerámia foglalatos, ehhez hasonló:


[link]


Csak az is külön 6ezer Ft. Szóval én azért sem vettem, meg azért sem, mert úgysem tudtam volna ezt a béna lámpabúrát hova fellógatni :)

2010. szept. 11. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát nekem is a helyel lenne gondom mertez egy elég nagy dolog :D.
2010. szept. 12. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!