Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Adhatom a siklónak az élve...

Adhatom a siklónak az élve fogó csapdával fogott egeret?

Figyelt kérdés
Vannak egerek a padlásomon. Arra gondoltam, hogy az élve fogó csapdával fogott egeret odaadom a Vörös Királysiklómnak. Én nem használtam mérget sehol. Gondoltam erre jók lesznek az egerek, ha már egyszer beköltöztek a padlásomra.

2022. febr. 12. 19:41
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Mit egyen a vörös királysikló?


A növendék állatot heti két-három alkalommal kettő-négy db. szopós egérrel etessük, felnőtt korában elég hetente egyszer megetetni kígyóinkat két-három növendék egérrel. Szopós patkánnyal ne etessük, mert a kígyó könnyen elhízhat, és fennáll a veszély annak is, hogy utána más táplálékot már nem fogad el!

2022. febr. 12. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Fagyasztott egérrel szoktam etetni, csak felvetődött bennem, hogy mi lenne ha csapdával fogott egeret adnék neki. Csak nem tudom, hogy merjem-e
2022. febr. 12. 20:10
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
92%
Hát azzal mindent és bármit is megetetsz vele. Fene se tudja ,hogy hol, miben jártak azok az egerek, miket hordoznak magukon/ magukban.
2022. febr. 12. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
91%

NE!


Fertőzést hordozhatnak, illetve lehet bennük méreg, amit máshol ettek fel.


Persze én nem vagyok állatorvos, honnan tudhatnám? >:)

2022. febr. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem szabad! Parazitákat és betegségeket adhat át. Sőt a kígyón keresztül így ember is elkaphat valamit.
2022. márc. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Egyáltalán úgy merült fel ez a gondolat, hogy sajnos a siklóm csak az élő egeret volt hajlandó nagyon sokáig csak megenni. A fagyasztott, felmelegített egeret nem. Hiába báboztam, vagy akármit csináltam, akkor sem. Itt a környéken ahol lakok meg csak fagyasztott egereket árulnak. Féltem tőle, hogy éhen pusztul. Ezért gondolkodtam rajta, hogy hol tudok neki élő egeret szerezni, és csak ez jutott eszembe. De végül hosszas aggódásom, kínlódásom után a vègén csak hajlandó volt megenni a fagyasztott, felmelegített egeret, úgyhogy happy end lett.
2022. márc. 12. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!