Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya élve fogó megoldás?

Kutya élve fogó megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok !


Röviden a tortenet annyi hogy néhány hete ide járkál este és éjjelente 2 kutya átugorják a 1.5 m kerítést , nem szeretném bántani őket de rohadtul zavarja a biztonsagerzetemet, van kutyánk és van egy kis babank is akivel nem merek nyugodtan az udvaron lenni hiszen nem tudhatom mikor lesz bátorságuk nappal is ide jönni !

Szóval az nem opció hogy cseréljék kerítést , mert ez egy albérlet a tulaj nem foglalkozik ezzel és 1600 M2 -és telken kerítést cserélni sz elég húzós ! A tulajdonos nem lenne hajlandó ezt kifizetni ...


Olyan ötlet és megoldás érdekelne leginkább , hogy hogy tudnánk őket elve elfogni ? Volt hogy rajtuk csaptunk megijedtek és nekifutásbol átugrottak a kerítést ! Tehát így megfogni esélytelen ...

erre az egy alkalomra nem szeretnek élve fogot venni .... Főleg mivel mindkettő nagytestű (egyik németjuhász jellegű) nem tudom hogx esetleg berlesre nincs lehetőleg ? Vagy hol erdeklodjem meg ?

Első alkalommal amikor rájöttünk hogy bemasznak a kertbe akkor hívtuk a helyi menhelyest de sajnos mire kiért addigra hűlt helyük volt !

Adjatok már legyszi valami tanácsot mert tényleg nagyon ideges vagyok ..., imádom a kutyákat , nem akarnám bántani őket de a saját kutyám és a családom az első ... nyilván !


Köszönöm ha válaszolsz !



2020. febr. 21. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Az nem opció, hogy megpróbálsz enni adni nekik, aztán befogod, ha nem vadak? Aztán át lehet adni az állatvédőknek. Gondolom nem lehetnek agresszívek, ha inkább elpucolnak.
2020. febr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csinálj egy kutyaszorítót, melybe a kutyák belemásznak . Úgy könnyedén elvihetik őket a menhelyesek.
2020. febr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
A menhely tud szerintem kölcsönadni élvefogó csapdát.
2020. febr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok !


Köszi a válaszokat !


Hat az az igazság hogy egyszer a sötétben majdnem össze ugrottak az én kutyámmal az volt a szerencse hogx pont kiléptem a házból megláttak és elfutottak... tehát nem tudom lehet az embertől félnek ... lehet éhesek csak de azért meg sem vagyok nyugodt az én kutyám 20 kiló ezek ketten meg az egyik legalább 50 a másik 30 szóval magamhoz édesgetni elég necces ... nem is hagyjak magukat mert el futnak azonnal !


Az én kutyám lány és igen ivaros!

Gondoltunk rá hogy az miatt jönnének de hat éjjel pont amikor a mi kutyánk a házban van , mert éjjelre ezekutan ugye be visszük !


Gondoltam arra hogy menhelyrol kérni kölcsön elve fogot nek tudom hogy állnának ehhez a dologhoz ! Egy telefont megér !


Kedves 5. Válaszoló !

Köszi a válaszod de írtam hogy Élve fogó lehetőség/ötlet/tipp erdekelne, nyilván ha olyan ember lennék aki ilyenre képes akkor ez a kérdés nem született volna meg ! Eszem ágában nincs őket megölni !


Köszönöm mindenkinek a válaszát ! Megerdeklodom a menhelyen hogy nyitottak e ilyenre hogy ki helyezzenek elve fogot (ami ennek a méretű kutyáknak kene alhangon 50ezer forint-utána néztem)


Neten utána nézek hátha tudok én is itthon össze eszkabalni valami ilyesmit !


Ha van meg tippetek szívesen veszem !

2020. febr. 21. 22:05
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha tüzel a kutyád, hiába van bent éjszaka, a vizelete szaga ott lengedezik az udvaron. Naná, hogy mennek a kanok .
2020. febr. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mustafa33 ***** válasza:
Tüzelő szukához mindig fognak jönni udvarlók, ha nem ezek a nagyok akkor mások akár kisebbek is (tudod, az erősebb kutya... közmondás igaz). Egyetlen megoldás ha nem lehet nagyobb kerítés, akkor a kutyád ivartalanítása és nem lesz szag amire a kanok jönnek.
2020. márc. 3. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!