Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Nagyon szeretem a kígyókat,...

Nagyon szeretem a kígyókat, érdemes tartani?

Figyelt kérdés
Aki ért hozzá le tudná írni hogy mit érdemes tartani vagy mit nem és hogy mi kell hozzá meg hogyan kell kezelni stb? Persze ha van erre valami fórum vagy odlal ahol össze van szedve kezdőknek, hogy mikkel jár ez, azt is jó ha linkelitek. Köszi a segítséget
2022. szept. 13. 03:20
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Marás esetén szükséges tetanusz vagy hasonló kígyók esetében? Ha igen akkor offos a dolog. Nyilván nem mérgeset akarok tartani.
2022. szept. 13. 03:25
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"érdemes tartani?"

Hogyan kell értelmezni ezt a kérdésed?

.

Érdemes?

- NEM mert gyakorlati haszna nincs.

- IGEN, mert kielégítő érzés számodra, hogy van a terráriumodban kígyó.

.

Mielőtt megtennéd, érdeklődj, főleg nézz utána, milyen gondokat okoz tartásuk és milyen anyagi vonzata van.

2022. szept. 13. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
77%

Attól függ, hogy hajlandó vagy-e vállalni a felelősséget nem csak saját magadért és azért a kígyóért, de ha pl kiszabadul abból a terráriumból, akárkit megmar, bármi más te leszel a felelős érte. Arról nem is beszélve, hogy szerintem egy ilyen állat több tízezer forintba kerülne, plusz a kaja neki, amit megeszik az se lehet egy olcsó szórakozás, meg a terráriumát is folyton kell majd tisztítani stb stb.

Ha van minderre anyagi lehetőséged, és mindenzek ellenére is vágyat érzel egy kígyó tartásához, akkor hajrá.

2022. szept. 13. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
75%
Kígyók kígyóznak?
2022. szept. 13. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

A kígyó a legolcsóbban tartható állatok közé tartozik… Pl. egy gabona sikló, királypiton, vagy szivárványos boa (ezeket szokták kezdőknek ajánlani), 1-2 felnőtt egeret eszik meg hetente, de akkor sem halnak éhen ha hónapokig nem esznek… A heti 1-2 egér, az olyan 500 forint kb./hét.


Maga az állat, az kortól függően 5-30.000 forint. Ha ritkább fajt választasz, vagy valami különleges színváltozatot, akkor persze határ a csillagos ég. A hüllőkből a pár éves, akár már teljesen kifejlett, de legalábbis szexált egyedek jóval drágábbak mint a szexálatlan bébik…


Ami drága az a terrárium és a lámpák, ez többszázezer forintba is kerülhet, de nem érdemes rajta spórolni… Ha azt nézed, hogy 10-15 éves is élni fog a hüllőd, akkor ez nem sok pénz, meg a felszereléseket el lehet adni később, ha már nem kell.


Ha valaki tud vizet biztosítani a kígyónak, akkor nyugodtan el lehet menni 2-3 hetes nyaralásra, anélkül, hogy azzal problémát okoznál az állatnak… Ez kb. semmilyen más állatra nem igaz.


Nekem 15 éves koromtól volt egy Kolumbiai szivárványos boám, de mindenki szekált miatta, hogy szadista vagyok, mert élő egérrel etetem… Amikor vittem haza a vonaton az egeret, akkor is kérdezgettek random emberek, hogy mire kell és ítélkeztek ha elmondtam.


Holott semmi nem történik a terráriumban ami a természetben nem történik meg szintén…


Az ahogy a kígyó megfojtja az egeret még nagyon is humánus és természetes ahhoz képest amit pl. az ember csinál a tyúkokkal vagy a sertésekkel a nagyipari állattartásban… Na a természetben egy ragadozó sem olyan kegyetlen. Pedig van, hogy a gepárdok élve kezdik el enni a gazellákat, de ahhoz a földi pokolhoz képest amit az ember létrehozott nagyüzemi állattartás néven, ez még mindig semmi…


És akkor azok ítélkeztek felettem is, akik nagy valószínűséggel két pofára tömik magukba az ilyen húst.

2022. szept. 13. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Még annyi, hogyha pl. fiú vagy, az én tapasztalataim szerint a lányoknál is hátrány ha hüllőd van…

Persze van pár ilyen alter, rocker, vagy emo csaj, akik akár maguk is tartanak hüllőket, de kb. rájuk le is szűkül a kör… És én például egyik ilyen szubkultúrába sem tartoztam.

2022. szept. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Miért ne lenne érdemes? Ez a te döntésed. Ha akarsz tarthatsz, csak nyugodtan.
2022. szept. 13. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem nem. Sokba kerül a fűtése, megemeli a villanyszámlát.
2022. szept. 13. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Érdemes? Nem.
2022. szept. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted a hüllőket, akkor érdemes - nekünk is van és mindenki imádja. :) Ha ajánlani kéne, akkor királypitont javasolnék. 20-30e körül már lehet kapni tenyésztőtől szép színváltozatokat is, de a sima "vadas" is szép. Olyat vegyél, amivel már foglalkoztak és kezes, tűri, ha kézbeveszik. A hüllők sohasem fogják szeretni, ha tapizzák őket - de ha már megszokta akkor lehet vele tévézni is. :)

Terráriumot nyugodtan vegyél használtat - egy hüllő nem amortizálja le, simán jók. (fele vagy harmadáron lehet venni, akár Fb marketplace-en is. (én is ott vettem, 42e-ért))

Egeret vagy patkányt eszik - mindenképpen kérdezz rá a tenyésztőnél vagy előző gazdinál, h melyiket eszi, mert valszeg csak azt fogadja majd el. A miénk eszi a fagyasztottat - ami nagyon praktikus, csak megveszel 5-10db egeret vagy patkányt és mindig az aznapit veszed ki, olvasztani. Reggel kiveszed a fagyóból, délután/este már kaphatja is (fűtési szezonban érdemes a radiátorra tenni h melegebb legyen.).

A kígyó mérete szerint eszik - nyilván amikor kisebb még, akkor kisebb egeret, később mikor kifejlett, már a patkányt is adhatod vagy sokcsecsű egeret. (a miénk valamiért nem kedveli a patkányt, bár már nagy. :) )

Ha ajánlani kéne, én a fagyasztott változatos példányokat javasolnám: egyrészt mert nagyon csúnya halál a fulladásos, én humánusabban szeretem ezt intézni, másrészt ha a kígyó rosszul fog rá az egérre (de inkább a patkány méretnél jön ez elő), akkor az állat vergődésében nagyon csúnya sebeket tud okozni a kígyónak (láttam jópár horror sebesülést, nem kockáztatok).

Összegezve: sztem nagyon klassz állatok, érdekesek, jó testközelből nézegetni őket, szóval ha beleszerettél a kígyókba, mindenképp próbáld ki. :)

Ja és másik előnyük: nem érdekli őket h ki a gazdájuk, azaz ha meggondoltad magad, eladhatod mindennel együtt, nem viseli meg az állatot. :)

2022. szept. 13. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!