Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A vízisiklók előfordulhatnak...

A vízisiklók előfordulhatnak hajdúbiharban is, és ártalmatlan ugye? Mert anyum nem engedte hogy hozzáérjek mert nem hitte el hogy ez egy sikló ami kb 60-70 cm. Ja és találtam rajta vért is. Az az ő vére vagy a kígyóknak nicsen vére?

Figyelt kérdés
2010. szept. 28. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
háhá a vizisikló ártalmatlan volt ojan h amikopr mentem horgászni 1nap fogtam 2-3-mat de elengedtem amúgy a feje felett kell hozzányúlni mer meg harap a nagy fogaival és az eléggé fájxD
2010. szept. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Persze, hogy előfordul, szinte mindenhol. Igen ártalmatlan, mert nincs mérge, viszont tud harapni, ahogy írta az első válaszoló is. Régen én is fogtam egyet, a feje mögött fogtam meg, de így is rátekeredett a karomra, és írtó büdös lett, emlékszem még szappannal is alig akart eltünni.
2010. szept. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de Mo.-n van Rákosi vipera is amit átlagember nem tud megkülönböztetni, neki kígyó-kígyó. Az pedig mérges.Így aki nem ért hozz inkább csak nézze, fotózza ha 'kígyót' lát.
2010. szept. 28. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Igen előfordul ott is.De a rákosi vipera is előfordulhat,színe hasonló mint a vízisiklóé,de sokkal vastagabb és rövidebb állat.A mérge pedig nem halálos.
2010. szept. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

azt tom hogy ártalamtalan(anyukám nem hiszi el:D)

de találtam rajta vért is. az az ővé vagy máshonnan származik?

2010. szept. 29. 14:23
 6/7 anonim ***** válasza:

Még annyit hozzátennék, hogy azért büdös, mert így védekezik, tehát nem baj, hogy nem fogtad meg, a harapása pedig esetleg elfertőződhet, sok baktérium van a szájában.

Valószínűleg az ő vére lehetett, mert táplálkozás közben nem jellemző, hogy véres legyen, pláne később nem. Talán sérült volt. Mellesleg gerinces, hogyne lenne vére...

2010. szept. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rákosi vipera él Mo-n, de egy átlagember előbb nyer ötöst a lottón, minthogy találkozzon vele, különben a mérge gyenge, csak arra veszélyes, aki allergiás rá.

Keresztes vipera is van, ami viszont tényleg veszélyes. Hajdu-Biharban egyik sem él. És amúgy is elkerülik az embert ha tehetik.

2010. okt. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!