Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Beteg a teknősöm?

V.Milan kérdése:

Beteg a teknősöm?

Figyelt kérdés
Október közepén vásárolt térképteknősről van szó, életkoráról nem tudok sokat, de elég fiatalon vettük (alig volt nagyobb mint egy 200Ft-s) Első másfél hónapjában azokat a kis hurkákat kapta, azután szárított halat kapott egészen december közepéig, amikor elkezdett nagyon nem enni. Elmentem az egyik közeli hüllőboltba, ahol az eladó teknősökre specializálódott, és kaptam tőle néhány tanácsot (többek között, hogy egészítsem ki az étrendjét teknőshínárral, illetve, hogy szárított helyett fagyasztott halat kapjon) Kicsit fölmelegítettem a vizét egy új melegítővel (így 26-30 fok között ingadozik a vize), és a teknős megint felgyorsult, de valamiért a fagyasztott hal nem érdekelte egyáltalán. Betudtam annak, hogy új étrendet szoknia kell, de a teknőshínárt azért ette. A fagyasztott halat azóta sem hajlandó enni, de már a szárazat sem... egy ideje már elég sokat alszik, lomha, és sok időt tölt kint a vízből (elvileg ugyan főleg növényevő, de húst is kéne ennie). Rendszeresen próbálkozok neki halat adni (elvileg nem szabad erőltetni gyakran az evést, mert attól stresszel, de heti 2-3-sor próbálkozok neki adni sikertelenül) Mit tegyek?

2023. jan. 21. 20:24
 1/1 anonim ***** válasza:
Mindenképpen elvinném és kikérném egy velük foglalkozó állatorvos véleményét.
2023. jan. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!