Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen ételeket adjak az...

Milyen ételeket adjak az ékszerteknősömnek hogy keményebb legyen a páncélja? Miben van calcium, D-vitamin?

Figyelt kérdés
2010. okt. 4. 14:40
1 2
 1/11 Morfologus ***** válasza:
0%
Cementet
2010. okt. 4. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Gondoltam hogy lesznek parasztok...

Nem csalódtam(Y)

2010. okt. 4. 14:50
 3/11 anonim ***** válasza:

fagyasztott hal

ha úgy érzed, puha a páncélja, azonnal vidd el dokihoz, mert hamar elpusztul

nekem úgy kezdődött a d vitamin hiány, hogy sokszor tartotta csukva a szemét (elsősorban d vitamin hiánytól puhul a páncél, nem kalciumtól)

2010. okt. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

mármint úgy értettem, nyers hal

bármilyen jó neki, természetesen kiolvasztva

2010. okt. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbálj neki kalciumban dús ételeket adni, és változatosan próbáld etetni.

Ha puhának érzed a páncélját, akkor mindenképp vidd el állatorvoshoz.

Én ezeket adom nekik: csirkemáj, a halat (fagyasztva, szárítva), a marhaszívmixkockát, banánt, epret, barackot (sárga, őszi, nektarin), dinnyéket (sárga,görög), saláta, sárgarépa, fagyasztott kagylóbelet (állatkereskedésben lehet kapni), körtét, almát, meg az úgynevezett teknősmüzlit (ilyen szárított kis rudak). a gyümölcsöket persze akkor, ha idényszerű.

Az is segíthet, ha tisztán tartod a vizét: gyógyszertárban lehet kapni a Neomagnol fertőtlenítő tablettát (150 db-os kiszerelés is van, az 5000 felett van, de van 10 db-os is, ez 800 körül), valamint azt a kék fertőtlenítő oldatot, amit állatkereskedésben lehet venni.

Amikor jó idő van, és van olyan hely a lakásban (erkély pl.), ahová odasüt a nap, rakd oda az akváriumot, szeretnek a kőre kifeküdni és napozgatni (bár erre szerintem mostanában nem lesz lehetőség).


Remélem tudtam segíteni :), ha van kérdésed, írj nyugodtan.


Három teknőc büszke gazdija :)

2010. okt. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

az előző vagyok (15:25)

kérdezd meg állatkereskedésben, hogy lehet-e kapni fagyasztott csigákat, esetleg azt is kipróbálhatod.

2010. okt. 4. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat:)

Még picik a teknőseim 4 hónaposak lehet attól hogy nőnek vagy tényleg vitamin hiány?

2010. okt. 4. 15:31
 8/11 anonim válasza:
Én még ajánlnám a teknőc "testápolót".A páncéljára kell csepegtetni és bekenni vele.Ez is vitamin,csak külsőleg.Mellesleg az illata se rossz:)Télre,mikor kevés a napfény érdemes még beszerezni infralámpát.
2010. okt. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat:)

Még picik a teknőseim 4 hónaposak lehet attól hogy nőnek vagy tényleg vitamin hiány?

2010. okt. 4. 15:44
 10/11 anonim válasza:

Szia

Mi összetört tojáshéjat adtunk neki, orvos tanácsára. Meg csirkenyakat csontostól kicsit összetörtünk és nekiadtuk. De ha levert, nem eszik és puhul a páncélja akkor azonnal orvos. Nekünk két teknősünk volt, az egyik elpusztult a vitaminhiánytól a másikat meg lehetett menteni, de minden hónapban kapott egy kis tojáshéjat.

2010. okt. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!