Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A vízóránk aknájában él egy...

A vízóránk aknájában él egy termetes varangy. Mi dolga van ott, mit eszik, és miért nem jön ki onnan?

Figyelt kérdés
Egyáltalán lát valamit, ha felnyitom az aknatetőt? Ősszel ugyanott volt. Unalmas élete lehet, nem igazán cserélnék vele.

2023. febr. 23. 21:26
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
96%
Vannak benn bogarak, jó párás a környezet, és valamennyi fény is megy be fentről, igaz minimális.
2023. febr. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Abbol kiindulva, hogy nalunk mennyi meztelencsiga tanyazik az aknaban, egy varangynak arany elete lehet ott...:D
2023. febr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi aknankban is mindig volt egy kettő. Az öcsémmel órákig néztük őket hason fekve az akna szélén, amikor gyerekek voltunk.

Neki ideális élőhely. A vízórat pedig nem zavarta.

2023. febr. 23. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
100%
You made my day. 😂😂😂 Hozzánk a pincébe szokott leköltözni pár béka, mert a telkünk mellett közvetlenül egy patak folyik és onnan jönnek fel, aztán mennek le ugye. Leginkább akkor jönnek, kicsik és nagyok vegyesen, ha eső is esik. A macskák sem tudták először hova tenni őket, most már rájuk se bagóznak. Meg általában ahogy jönnek, úgy el is mennek, nem kell velük foglalkozni különösebben. A te varangyodat sem kell piszkálni szerintem, ha nem zavar és nem tesz kárt a vízórában, akkor fogd fel úgy, hogy lett egy kulonbejaratu háziállatod. Adhatsz neki nevet és beszélhetsz hozzá, hátha visszabrekeg valamit. 😃
2023. febr. 23. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Mondjuk én kiszedném, aztán kiraknám valami tó mellé. Nem hinném, hogy túl jó lehet neki ott.
2023. febr. 23. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem meg nem lehet valami aranyélete odalent! Volt, hogy kiszedtem egyet, és szegény olyan éhes volt, hogy egy kisebb követ is bekapott...

Csóri nem jó kedvében él odalent, hanem mert nem tud kijönni! Mivel, nem túl jó mászó - és ugró a varangy, plusz a vízóraakna alja is le van betonozva, így esélye sincs kijönni! Előbb - utóbb éhen pusztul! Láttam már elpusztult varangyot a vízóraaknában!

Nagy ritkán leesik egy - két meztelencsiga, aztán annyi...

Szedd ki és vidd el máshova!

2023. febr. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat.

Szedjem ki? Már nem tudok szavazást indítani, de masok szerint is szedjem ki? Egy lapattal megpróbálhatom, eléggé undorodom tőle, de meggyőzhető vagyok.

Szegény csajozni se tud odalent...

2023. febr. 23. 23:12
 8/20 anonim ***** válasza:
94%

Ez most olyan dolog, mintha te beleestél volna egy dögkútba, ahová pici fény beszűrődik. Te is eléldegélsz ott jó darabig, ha van némi pocsolya az eső által és ott vannak ételnek a dögök, amikre előbb - utóbb ráfanyalodnál.

Nem azért lennél a dögkútban, mert olyan szuperül érzed ott magadat, hanem mert nem tudsz kijönni!

2023. febr. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Hibernálási időszak--novembertől február végéig.
2023. febr. 23. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
61%

Igen, szedd ki! Nem lesz semmi baja, ha kiszeded! Ám, ha otthagyod, el is pusztulhat!

Már nem lesz téli hideg, úgyhogy nem lesz semmi baja!

Hétvégén egy kissé visszahűl az idő, de ezt már kibírja.

2023. febr. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!