Kezdőoldal » Egészség » Sérülések, balesetek » Ma voltam focizni, ráesett...

Ma voltam focizni, ráesett egy gyerek a kezemre, elég termetes. Ezek a tünetek vannak (csuklófajdalom), menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés
Igazából nem is akkor éreztem mikor történt a baj, hanem amikor hazaértem, lázas is voltam, szóval azzal nem törődtem. Lázam elmúlt, viszont a csukló fájdalmam olyan szinten megnőtt, sírni tudnék. Nem tudom szinte mozgatni, éles fájdalom ha megpróbálom. Jéghideg s sértett kez. Viszont nincs belilulva, nincs bedagadva. Inkább eldeformalodott. a bal, de sértetlen kezemen lehet látni a kiálló csontot, viszont a jobb, de sértett kezemen nem, mintha elmozdult volna. Menjek vele orvoshoz, vagy varjak még vele?

2023. febr. 5. 21:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
El kéne menni egy rontgenre stb, mert ha nem is tört el még zúzódhatott, stb nem játék. Inkább menj el ezerszer "feleslegesen" orvoshoz, mint sem egyszer későn.
2023. febr. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%
A vizes ruhás borogatás sokat segít.
2023. febr. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Reggelig várjál és ha ennyire fáj akkor menjél.
2023. febr. 5. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Hàt figyelj

Felvan dagadva(olyan tojàs/pingponglabda/teniszlabda) mèretûen

Ès akàrhogy akarod nem mozog

Akkor az (jobbik)esetben 1 törès

Rosszabbikban több csont is megsèrült a legroszabban pesig idegek is

Jobbis esetben ha nincs olyan baromira feldagadva lehet csak repedès,de a zùzòdàs azz biztos

Akkor làzasodtàl be amikor megsèrült?

Hànyingered/hànyàd nemvolt?

Ha igen-igen akkor valòszínû törès repedès

Minnèl többet vàrsz annàl roszabblesz..(gondolok napokra)

Az ilyenekre van az ügyelet

Megjegyzem(nemtudom MO.on hogymegy de nàlunk szerbiàban elôbb ellàtbak ha az ügyeletre mèsz mint normàlisan a dokihoz)

Ha repedès ha törès gipszbe/sinbe kell tenni

Ha rosszul kezd összeforni az nagyszopàs..mert akkor a dokinak kell ujra eltörni ès ujra kezelni hogy rendessen forrjon össze…

Mindenkèpp nèzessed meg dokinàl!!!

Tapasztalat ;)

(Nyakamon,gerincemen,nèhàny bordàmon ès a vesszôm kivètelèvel mindenem tört màr el legalàbb 1x)

Ès 2x törtek ujra ami annyival szarabb mint amikor balesetben törik el valamid mert ott a dokinel felkèszülsz valahogy hogy na ez fàjni fog..de az az àldott adrenalin valahogy elmarad :D pedig az aztàn csodàkrakèpes

2023. febr. 5. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyáltalán nem tudom MÁR mozgatni. Éles fájdalom egy véletlen megmozdulás esetén, amit meg soha nem éreztem, pedig már négy toresem volt, és meg 18 se vagyok. Nincs bedagadva, de el van deformálodva
2023. febr. 5. 22:55
 6/13 A kérdező kommentje:
A láz teljesen más miatt volt egyébként.
2023. febr. 5. 22:56
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor baràtom ha így van fogdmagad ès menj az ügyeletre komolyan…

Nemakarlak pànikolni mikre adhatja magàt egy törès…te kvàra nem jàtèk az elvan törve

Majd mondd el mit mondott a doki mennyi ideig lesze sinben vagy gipszben

:D 18èvesen volt az 1. Nyilt törèsem de remèllem nemlesz többet

Undorítò ahogy szereltek vagyis az èrzès a tûna csontban a velôben..

Na te meg fogd magad ès most rögtön menj

2023. febr. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Amugyis minnèl kèsôbb mèsz el a dokihoz 1annàl nagyobb az esèlyed valami nyavajàra..

Ès annál jobban “örül”az orvos hogy csak most jöttèl hol voltàl eddig vagy mire gondoltàl?

2023. febr. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja hogy niincs bedagadva..?

Hàt az mindegy ha nemtudod mozgatni sehogy azis màr bôven elèg ès esèlyes a törès nagyon akkoris…

Ügyelet

Vagy tèg csak ùgy mint èn..:D

Hivd fel a mentôsöket ès mondd el mi a bajod

Ès kèrj tôlük tanácsot..de aztmondjàk ôkis hogy menj be…

2023. febr. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Van ott éjjel ügyelet ahol laksz?
2023. febr. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!