Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért van minden?

Miért van minden?

Figyelt kérdés
Isten miért teremtette a világot miért jó neki hogy ez mind létezik és miért hívja kalandokra az álltala választott személyeket.

#Isten #kaland #cél #Termetés
2022. dec. 28. 23:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Nagyjából hatszor volt már hasonló kérdés.

Talán visszanézni...?

2022. dec. 29. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem hív kalandokra senkit. A kalandok a lélek evolúciójanak az elemei. Ez is evolúció, mint a fizikai, kémiai, biológiai volt (van).

Isten motivációt majd talán akkor érthetjük meg, ha közelebb kerülünk a szintjéhez. Most még nem.

2022. dec. 29. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Mert a semmi unalmában öngyi lett...
2022. dec. 29. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 KZitus ***** válasza:
39%

Szia

Valóban, ahogyan irták itt mások, ez egy olyan kérdés, amely nagyon sok embert foglalkoztat. Ha megnézzük a minket körülvrevő világot, jogosak is.

Az Istenbe vetett szilárd hit megköveteli tőlünk, hogy messzebb menjünk az úgynevezett „Természet könyvének” tanulmányozásánál. Jóllehet a „természet”, a teremtés képes tanúskodni Isten méltóságáról, bölcsességéről és hatalmáról, nem képes választ adni olyan kérdésekre, mint például: Mi a neve Istennek? Miért teremtett minket és mikor? Mi az élet célja? Mi a végső rendeltetésünk? Melyek az Isten iránti és embertársaink iránti feladataink? Miért olyan zűrzavaros ez a világ? Mit követel tőlünk Isten, ha szeretnénk túlélni a küszöbön álló világkatasztrófát, melyet az Igéje megjövendöl?

Gondold csak el: A Teremtő megadta nekünk azt a képességet, hogy gondolkozzunk, hogy mérlegeljünk, hogy felhasználjuk a képzelőerőnket és a fentiekhez hasonló kérdéseket tegyünk fel. Ő bizonyára nem szeretne azzal gyötörni minket, hogy válasz nélkül hagyja ezeket a kérdéseinket, ugyebár? Valóban, Isten a szívünkbe és az elménkbe ültette a tudás iránti szomjúságot, amelyet csak Ő képes kielégíteni. Nem arra kell-e következtetnünk ebből, hogy Isten ki is elégíti az ilyen dolgok iránti tudásszomjunkat? Hiszen Isten más természetes vágyakat is plántált belénk: az étel és ital utáni vágyat, a szép látványok és hangok iránti vágyat és így tovább. És vajon nem gondoskodott-e arról, hogy megfelelő erőfeszítés mellett kielégüljön az éhségünk és a szomjúságunk? Ezenkívül a Teremtő gondoskodott az értelemmel nem rendelkező teremtmények minden szükségletéről is. Vajon kevésbé szereti értelmes emberi teremtményeit? Csak logikus dolog, hogy gondoskodik a válaszról is: mégpedig isteni kinyilatkoztatás által. A Biblia éppen ennek a kinyilatkoztatásnak állítja magát, és ha megvizsgáljuk, azt tapasztaljuk, hogy valóban megfelel az isteni kinyilatkoztatás követelményeinek.

2022. dec. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"valóban megfelel az isteni kinyilatkoztatás követelményeinek"

Hát... nagyon sok szódával, és messziről, fél szemmel, hunyorítva nézve.

Ezért kellett átírni vagy 100-szor.

2022. dec. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#4-es válaszhoz hozzátenném a következő idézetet, amely a Bibliából van és többek között szintén arra mutat rá, hogy jelenleg nem teljes az ismeretünk mindennel kapcsolatban, de majd azzá lesz, amikor eljön a teljesség Istenben és a Krisztusban:

"A szeretet soha el nem fogy: de legyenek bár jövendőmondások, eltöröltetnek; vagy akár nyelvek, megszünnek; vagy akár ismeret, eltöröltetik.

Mert rész szerint van bennünk az ismeret, rész szerint a prófétálás:

De mikor eljő a teljesség, a rész szerint való eltöröltetik.

Mikor gyermek valék, úgy szóltam, mint gyermek, úgy gondolkodtam, mint gyermek, úgy értettem, mint gyermek: minekutána pedig férfiúvá lettem, elhagytam a gyermekhez illő dolgokat.

Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerek majd, amint én is megismertettem.

Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig legnagyobb a szeretet." - 1 Korintosz 13:8-13


És ez egy jó és hasznos válasz volt szerintem.


Egy másik válaszoló, szintén Krisztus gyermeke.


És még annyit tennék hozzá, hogy érdemes elolvasni az egész fejezetet(Korinthoszbeliekhez írt 1. levél, 13. fejezet: [link] ), ugyanis egyik fő üzenete, hogy milyen Isten szerint az a szeretet, amivel egymás felé kéne viszonyulnunk.

2022. dec. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

#6-os válaszoló vagyok:

Az a mondat, hogy "És ez egy jó és hasznos válasz volt szerintem." a #4-es válaszra vonatkozott.

(Amely így kezdődik:

"Szia


Valóban, ahogyan irták itt mások, ez egy olyan kérdés, amely nagyon sok embert foglalkoztat.")


De ettől függetlenül, mivel Isten dolgairól írtam szeretettel én úgy gondolom, az én válaszom is hasznos volt. Mert Istentől ihletett.

2022. dec. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!