Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Görög teknősökről volna pár...

Görög teknősökről volna pár kérdésem?

Figyelt kérdés

Szeretnék görög teknősöket gyerekkorom óta, most már 33 éves vagyok, szóval megérett tényleg :D


Viszont volna pár nem általánosabb kérdésem:

Terráriumban szeretném tartani, viszont a tél az kérdéses. Nálunk a házban kályhával fűtünk télen, ami azt jelenti, hogy nem egyenletes az idő télen, hanem reggelre lehül a szoba 17-8 fokra is, aztán mikor befűtünk délelőtt van már a szobában olyan 23 fok.


A kérdés ezzel kapcsolatban, hogy a terráriumot lehet így is ideális melegre felfűteni, hogy a tekik ne fázzanak?


Muszáj teleltetni? Azt olvastam, hogy nem kötelező, ez igaz?


A CIT-es engedéllyel kapcsolatban azt olvastam, hogy fél évente kell vinni fotózásra, ezt, hogy kell elképzelni?


Többet szeretnék tartani, nem azért mert szaporítás volna a cél, hanem hogy ne legyen magányos.


Viszont jobbnak látnám, ha nem lennének közeli rokonok. Érdemes több állatkereskedésből / tenyéztőtől beszerezni? Vagy jól meg vannak a rokonok is együtt?


Mennyire szagosak? Szeretném tisztán tartani őket, és a szobámba laknának velem (terráriumban tartva)


Bármi hasznos tanácsot szívesen fogadok köszi


2023. szept. 10. 09:04
 1/1 anonim ***** válasza:

Télen éjszaka fűtheted melegítő lappal (és termosztáttal), vagy kerámia izzóval. Fontos, hogy ne adjon ki magából látható fényt.


Én kígyónak hasonló jellegű környezetben egy termosztátba kötött fűtőlappal adom az alap fűtést. Annyi, hogy érdemes a fűtőlapból az adott terráriumhoz minél nagyobbat venni, mert 18 fokban nehéz a levegőt is melegen tartani.

Mondjuk tekinek én kerámia izzót használnék éjszaka, jobbnak tűnik, ha fentröl melegítesz mident és a teki úgysem bújik el annyira. Nappal pedíg úgyis kell valami uv izzó.


Butaság kettőt tartani, nincs szociális igényük.


Rád se lesz sügsége, nem fog odajönni egy állvakargatásért. Szuper állatok a hüllők, de ne keverd össze cirmikével.


Nem büdösek, de büdöset kakálnak, és simán át is gyalogolnak a kakán aztán szétkenik. De ezt egy darab papírtörlővel szerintem elég gyorsan lehet orvosolni.


Meg nem szabad üveg terráriumban tartani, mert nem érti mi az üveg és egész nap verni fogja a terrárium oldalát.


Ennyi jutott eszembe. Én nem tartottam tekit, de apósomnak volt, nyáron szabadon mászkált mindenfele.

2023. szept. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!