Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit kell tudnom a teknősökről...

Mit kell tudnom a teknősökről ahhoz, hogy befogadjak egyet?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Lehet hogy hamarosan lesz tekim.Viszont ezek előtt jó pár dolgot meg kellene tudnom.:)Először is arra vagyok kíváncsi,hogy társas lények e?Mert viszont két teki számára nincs hely.:(Mit kell tudni a takarításukról?Etetésükről(kis korban és nagy korban is)?Leggyakoribb betegségekről?Milyen felszerelések kellenek az akváriumba?Büdös e?Mekkora hely kell neki?Melyik fajtát ajánljátok?Ha még van kérdésem azt megírom.Előre is köszi!

2014. febr. 2. 21:51
 1/5 vasstoto ***** válasza:
Attol függ vizi tekit vagy szárazföldit akarsz
2014. febr. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Vizit
2014. febr. 4. 21:54
 3/5 anonim válasza:
Szeretnek többen lenni de egyedül is elvannak. Ha ékszerteknőst szeretnél,én úgy hallottam hogy a vörösfülű agresszívabb mint a sárgafülű.De ha egyet fogsz kapni ez nem jelent gondot. takarítása: sima vízzel esetleg nagyon-nagyon hígított hipoval mosd le a köveket az akvárium üvegét de aztán alaposan öblítsd át ha raksz be az akváriumba szűrőt akkor egy hónapig is viszonylag tiszta a víz de ha nincs szűrő akkor kb 2-3 hetente kell takarítani. kis korban még több fehérjére van szügségük ezért adj nekik pl: szárított hal, rák, ezekből van kisebb nagyobb darabos ha még kicsik kisebb darabosat vegyél (állatkereskedésben lehet kapni). ha nagyobb lesz már megpróbálhatsz neki adni zöldségeket de ne ijedj meg ha elölször nem eszik, de ha megszokják biztos enni fogják. változatosan etesd mert ha hozzászokik egyfajta táplálékhoz akkor mást majd nehezen tudsz vele megszoktatni.úgy tudom hogy megfázáskor nem akar enni , de az is betegségre utalhat ha a páncélja puha (ezt meglehet előzni ha adsz neki halat amit fagyasztva lehet kapni boltokba) ilyenkor vidd el állatorvoshoz.akváriumba kell : vízmelegítő szűrő kövek egy kis rész ahova ki tud mászni a vízből lámpa ( ez általában akváriumokba be van szerelve) esetleg növény ami jól tűri a nedvességet és nézz utána hogy nem mérgező-e a levele mert ezt néha meg szokták rágcsálni. büdös-e? hááát ha rendszeresen tisztítod az akváriumor akkor nem de amúgy nem túl erős hal szaguk van. az én akváriumom kb 70 cm hosszú de ha csak egy tekid lesz akkor kisebb is elég:) remélem segítettem :DD
2014. febr. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!Azóta már van tekim,és jól megvagyunk.Csak ma észrevettem rajta,hogy a bőre hámlik.Mitől van ez?
2014. febr. 21. 18:44
 5/5 anonim válasza:
Az csak a növekedés miatt van ha csak más tünete nincs :))
2014. febr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!