Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ő milyen fajta sikló lehet?

Ő milyen fajta sikló lehet?

Figyelt kérdés

Túra során találkoztam vele. Furcsa volt, hogy nem menekül, felvettem kézbe és beraktam a bozótosba. Akkor kicsit mocorgott, de mintha valami baja lett volna. Sérülés nem volt rajta és azon az úton nem igazán járnak autóval, mivel hegytetőn találtam rá.


4 órával később, mikor visszafele haladtam, megnéztem és ugyanott volt, ahova leraktam. Halott volt, a szeme is fehérré vált.

Mi baja lehetett? Milyen fajta egyáltalán? Erdei siklóra tippelnék, de sokféle van ugye.


[link]


ápr. 16. 15:09
 1/8 anonim válasza:
61%

Igen, ez erdei sikló volt. Először érdekesnek gondoltam, hogy pöttyös, de a fiatalabb példányok elvileg ilyenek, bár itt csak a wiki-re tudok hivatkozni: [link]

Mindenesetre valószínű, hogy valami baja volt, mert ezek alapján kifejezetten fiatal egyed.

ápr. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát én nagyon sajnáltam őt. Hogy még az ilyen kietlen, nyugodt erdőben is meghaljon ok nélkül…
ápr. 16. 18:29
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem erdei sikló, hanem vízisikló.

A jellegzetes halványsárgás rajzolat a feje két oldalán egyértelműen elkülöníti a fajt a többitől.

ápr. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vízisikló. Az erdei sikló különben is barna.
ápr. 16. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Vízisikló?? De erdőben voltam, itt nincs víz!
ápr. 17. 10:58
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, nem vízben élnek, nem vízhez kötött sem az élőhelyük, sem az életmódjuk. Jól úsznak, szívesen mennek vízbe, halat is fognak, de megélnek ugyanúgy az erdős, bozótos helyeken is, rágcsálókkal, rovarokkal, kismadarakkal táplálkozva.

Nálunk pl. a kertben is él több példány.

A kockás sikló az, ami inkább vízhez kötöttebb életmódú, azt tényleg nem nagyon fogsz vízparttól messzebb találni.

ápr. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Élőhely

A vízisikló elsősorban a vízközeli, dús vegetációjú helyeket kedveli, ahol napos tisztások, szegélyek is a rendelkezésére állnak. Előfordul nádasokban, kiszáradó réteken, ártéri növénytársulásokban egyaránt. Gyakran találkozhatunk vele erdőszéli cserjések mentén, amennyiben a közelben van víz. Mivel azonban nem ragaszkodik a víz közvetlen jelenlétéhez, felbukkanhat más száraz vegetációtípusokban is. Valószínűleg nem annyira a vegetáció típusa, mint a táplálékának jelenléte vagy hiánya határozza meg az előfordulását. (MME oldaláról)

ápr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Ahaa, ezt nem tudtam.

De miben halhatott meg?

ápr. 17. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!