Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Vízóraaknában nincs fagy télen?

Vízóraaknában nincs fagy télen?

Figyelt kérdés
Sokan mondják hogy az égszerteknőseiket vízóraaknában teleltetik vízzel teli ládában, télen nincs fagy ott? Nem lesz bajuk? Kint akarom én is a sajátomat tartani tóban mert szeretném ha nagyobb helye lenne és teleltetni akarom majd.

máj. 14. 15:50
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Sok évig nem fagyott el az enyém, egyszer nyitva felejtettem (kicsit feltámasztva, hogy szellőzőn.

Elfagyott az óra, kitört az üveg és mérte az elfolyó mennyiséget.

Karácsonykor lementem körülnézni...

máj. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

De igen, lehet fagy télen, különben nem kellene a vízórákat védeni a fagy ellen. Mi is minden télen beburkoljuk a vízórát, az aknafedelet pedig lefedjük még egy hungarocellel is. Tehát lehet fagy a vízóraaknában:

[link]

Szerintem vegyél egy terráriumot, és télen vidd be a házba a teknőcöket.

máj. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Milyen ékszerteknősöd van?

A legtöbb itthon, kisállatkereskedésben kapható ékszerteknős (sárgafülű térjép, nelson stb) a szubtrópusi Florida és környéke területéről származik.

Ezeket nem szabadna senkinek sem teleltetnie, mert nem egészséges a számukra. Az, hogy át tudnak telelni, az más kérdés. Valamelyik fajta át tud, valamelyik nem.

Nyáron rakd ki őket kertbe, ha nagyon szeretnéd, de télen hozd be őket akváriumba.

máj. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1 vörös és 2 sárga füllü
máj. 14. 17:55
 5/7 anonim ***** válasza:
A vörösfülű masszívabb jószág, a sárga már annál kevésbé. Az utóbbi nehezebben él túl egy teleltetést, és ahogy fentebb is írtam, ezek a valódi lakóhelyükön nem telelnek, mert ott meleg van.
máj. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

égszerteknős 😂


Amúgy de, elfagyhat.

máj. 15. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Teleljél te a vízóra aknába! 4 hónapig ne is gyere elõ. Meséld el milyen volt. Azért tartunk kedvenceket,mert szeretjük õket. Ha már nem áll fenn az érzelmi kötõdés,add oda olyan valakinek,aki tud gondoskodni a jólétérõl. Vízóra akna. Milyen párhuzamot látsz az eredeti élõhelye és a kertedben lévõ beton lyuk között?!
máj. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!