Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Lejtős területen épült társash...

Lejtős területen épült társasházunk melletti lévő vízaknába a hegy felől befolyik, áll a víz. Sajnos a víz tovább folyik a házunk alá, a földszinten vízesedést, penészt okoz. Kifúrhatom-e az aknát lent a völgy felé, hogy arra gyorsan elfolyjon a víz?

Figyelt kérdés

2023. nov. 5. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

egy zárt víz tározóba folyik a víz vagy szikasztóba?

Ez telt fel úgy hogy nem fér már bele?

Vagy csak eldugult?

2023. nov. 5. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Aknában szoktak is kihagyni helyet a víznek a betonból, de ez itt kevés lesz.
2023. nov. 5. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez egy beton vízóraakna, nem szikkasztó. Nem telik meg színültig, mert a befolyt víz átmegy egy rése. a házunk alá a vízvezeték mellett.
2023. nov. 5. 11:36
 4/10 anonim ***** válasza:

Ez valami több vízórával rendelkező akna, amiből lakás ki van kötve?


A kifúrással csak látszólag oldod meg a dolgot, a talajvíz feléd megy a föld alatt.


Búvár szivattyúval kellene kiszívatnod, majd vízszigetelni a faláttöréseket.

2023. nov. 5. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha folyamatosan szivatod vagy elvezeted onnan a vizet azzal kitágítod a kapilláris ereket. Ezért sem szabad pincéből kiszivattyúzni a talajvizet.
2023. nov. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Esetleg megoldani a felszíni vízelvezetést, hogy bele se folyjon?
2023. nov. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Arra valóban törekszünk, hogy a felszíni vizeket elvezessük valahogy, ezáltal csökkentve a talaj vízterhelését, ugyanis a földfelszín alatt szivárog, folyik be a talajvíz.
2023. nov. 5. 17:00
 8/10 anonim ***** válasza:
#7: Akkor viszont nem csak a felszínit kell megoldani, hanem az akna szigetelését is. Bár szerintem még lejtős telken is minimális kell legyen a beszivárgás, ha az elvezetés megoldott
2023. nov. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Így látatlanban azt mondanám drén rendszert kell kiépíteni a ház lábazatához, És onnan elvezetni a vizet.
2023. nov. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A drénezésre én is gondoltam, de ez egy régebbi, kétemeletes, két lépcsőházas társasház, és nem tudom hogyan lehetne kiépíteni. Nem túlzottan nagy munka? Majd fényképezem a helyszínet és feltöltöm.
2023. nov. 6. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!