Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Az UVB-s meg UVA-s lámpának...

Az UVB-s meg UVA-s lámpának van valami káros hatása aza emberi egészségre?

Figyelt kérdés
Szakállas agáma gondozását kezdtem el és ittvan a szobámban és anyukám azon izgul hogy lehet e valami káros hatása rám?
2010. nov. 8. 18:54
 1/10 anonim ***** válasza:
pontosan annyi, amennyi a nyári napsütésnek...!
2010. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az üveg szűri a sugarakat, de közvetlenül nem célszerű magadra irányítani, mert ugyan nem halálos, de jót se tesz.
2010. nov. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A repty glow lámpák alatt a hüllők nálam ilyen 10 cm közel fekszenek. Ha nekik nem lesz bajuk, akkor nekünk sem. Főleg hogy mi nem fekszünk alatta egész nap :)


Ez egyébként olyan max 30cm távolságba sugározza az uv fényt, így ha te fél méterről nézed akkor semmi hatása nincs rád.


Ültem már sokat a terráriumok előtt, és még mindig jól látok, nem vakoltam meg, és még csak le se barnultam tőle, úgyhogy no para :)

2010. nov. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nem vakultam meg <-- ezt akartam írni, csak elírtam :)
2010. nov. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
AM rendben és valaki megtudja mondani mikortol esznek az agámák?
2010. nov. 8. 21:06
 6/10 anonim ***** válasza:

Hogy érted, hogy mikortól?


Bekapcsolod a lámpát és 1 óra mulva felmelegszik a teste, akkor már eszik. Este hidegbe viszont annyira nem szeret enni :)

2010. nov. 9. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:( kiégett az égő vagy nem tom de 5 orát égettem este lekapcsoltam és reggel nem lehetett felkapcsolni:( nem tudjátok mitől lehet ez?
2010. nov. 9. 15:31
 8/10 anonim ***** válasza:

hát biztos kiégett, akkor addig rakj be neki egy siima villanykörtét, akármit tekerj ki otthoni lámpából, mert annál rosszabb nincs neki hogy minthogy nem süt a nap. Azt meg nem fogja tudni most elsőre, hogy UV-s nap süt e, vagy mi. de azért 1-2 héten belül akkor vegyél egy másikat. Jobb ötletem nincs.


Nálam fél éve megy a repty glow lámpa, és még nem égett ki.

2010. nov. 10. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

oké most ég egy 60 wattos izzo az meglesz neki pár napig

Mert nálunk sajnos csak fénycsövet lehet venni és nem lehet izzot :S De a tesom amjd hoz mert pestre jár egyetemre .

2010. nov. 11. 16:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Hja, nekem is van egy ilyen fénycső is, az már nálam is villog. Most nem tudom, hogy a gyúlytója szar, vagy a cső maga, de kikapcsoltam, helyette most egy Repty glow 5.0 villanykörte világít.


Végülis ugyanazt tudja mind a kettő, csak a körtének szép fehér a fénye, a neonnak meg rondább kékeslila.


A neonos az nekem igazából sose tetszett, csak kb hülye voltam hogy megvettem :) Nem tetszett a színe. Szerintem a körtés verzió szebb. No meg kisebb helyet foglal és ahhoz nem kell armatúra sem csak betekered egy sima foglalatba oszt kész.


Pl Nyugati Pályaudvar mellett jobbra, a Westendbe a legfölső emeleten a mozgólépcső közelében van a Galapagos díszállat bolt, hát ott lehet kapni mindkettőt.


A neon és az izzó is ugyanúgy 5ezer Ft, szal egyik se olcsóbb a másiknál sajnos.

2010. nov. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!