Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Bevigyem télire a mocsári...

Bevigyem télire a mocsári teknősömet?

Figyelt kérdés
Van egy kis tó a kertbe, kb 70 cm mély és 2 méter széles. Oda költözött a teki. most lesz első tele nálam, mit csináljak? hozzam be vagy hagyhatom kint? nem fogy befagyni?
2010. nov. 27. 22:43
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Simán befagy a teteje, és nem lesz levegője a teknősödnek. Gondolj bele, a Balaton is befagy, meg minden tó, pedig azok mélyebbek, mint 70cm.
2010. nov. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Amúgy csak én vagyok hülye, vagy azt nem lehet tartani? (védett, eszmei értéke: 50.000 Ft.) Vagy állatkerti dolgozó vagy, aki hazaviheti?


Ja várjál, ő ment oda a tóhoz? De ne háborgasd, ha annyira megfelel a kerted a természetes környezetnek, hogy oda megy, akkor búvóhelyet is talál magának, ahol áttelel. Elvégre a természetben se teszi el senki, nem?

2010. nov. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

páromnak kb 1,5m mély a tava talán kicsivel mélyebb, és vígan el vannak benne a koik télen!


ha mindenképp teleltetni akarod, akkor ne vidd be a melegre: Telelni az iszapba vagy a parti fövenybe ássa be magát, ha erre nincs mód, a jégpáncél alatt kerül nyugalmi állapotba.


egyénként pedig nem kellene, hogy nálad legyen, engedd szabadon, mert sokba kerülhet még neked...

2010. nov. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Be fog fagyni a víz. Vidd be!
2010. nov. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
értsétek már meg, hogy nem szabad be vinni a meleg lakásba!! Főként a hőingadozás miatt!
2010. nov. 27. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
hát nem a lakásba akarom őt behozni. Hanem kb olyan 10 fokos kamrába ....
2010. nov. 27. 23:49
 7/14 anonim ***** válasza:

Én ezt találtam róla: "Egyáltalán nem igényes állat. Mivel a magyar időjárást is kibírja, így akár kint is tarthatjuk (akár télen is, ha min. 1 méter mély a vize). De ha lakásban tartjuk, akkor sem igényel nagyon vízfűtést, mivel 15°C-on is nagyon jól érzi magát. Számára a legideálisabb hőmérséklet 18-25°C között van, de a fiatalabbakat 20-25°C között érdemes tartani."


Mivel hüllő, ezért a testhőmérséklete alkalmazkodik a környezetéhez, hidegben az életfunkciói lelassulnak.

2010. nov. 28. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Te barom 23.29-es....

hogy hasonlithatsz ossze egy teknost egy hallal??? persze hogy jol elvannak a koik masfel meter vizben, mert halak b.zdmeg....


"ha erre nincs mód, a jégpáncél alatt kerül nyugalmi állapotba."

Probald meg te 2-3 honapig visszatartani a lelegzeted.


Kerdezo: a 70 cm-es viz mellett ha van hely, ahova el tudja asni magat, az tokeletes, de ha valoban egy kamraban tudod neki biztositani a 10 fokot, akkor tedd oda, persze ivovize legyen.

2010. nov. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

"Te barom 23.29-es....

hogy hasonlithatsz ossze egy teknost egy hallal??? persze hogy jol elvannak a koik masfel meter vizben, mert halak b.zdmeg....


"ha erre nincs mód, a jégpáncél alatt kerül nyugalmi állapotba."

Probald meg te 2-3 honapig visszatartani a lelegzeted.


Kerdezo: a 70 cm-es viz mellett ha van hely, ahova el tudja asni magat, az tokeletes, de ha valoban egy kamraban tudod neki biztositani a 10 fokot, akkor tedd oda, persze ivovize legyen."


Az illetőt én is le akartam teremeteni tegnap, de amikor a biztonság kedvéért lecsekkoltam a Wikipédián, elszégyelltem magam, mert úgy tűnik igaza van.:

[link]


Olvasd el az életmód részt, azt írja, hogy a nagyobb tavakban a jégpáncél alatt is kihúzza-én sem gondoltam volna. Nem, nem kell két hónapig visszatartania a léglegzetét, ott írják, hogy milyen módokon veszi fel a túléléshez szükséges oxigént.

Szerintem máskor te is inkább ellenőrizd le a dolgokat, mielőtt leszólod.

2010. nov. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Utolso:

Ez igen erdekes, de a wikipedianak se kell elhinni sok mindent, meg ha ez esetleg igaz is... egy helyrol szarmazo info nekem nem bizonyitott, de koszi, legalabb van feladatom es lehet okosodtam is...


De itt egy 70 cm mely es 2 meteres torol van szo, sztem evidens hogy egy ekkoraban nem maradna meg egy egesz telet.


Amugy bocs, nincs ekezetes betum, kimasolgatni meg lusta vagyok... :)

2010. nov. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!