Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Rosszul etetem a teknősömet?

Rosszul etetem a teknősömet?

Figyelt kérdés

Két éves tarajosteknősöm van. Két-három naponta kap ennit, de miután azt befalta is hisztizik még, meg minden reggel, hogy ő éhes. A koplalós napokon szoktam neki egy kis almát adni, azt nagyon szereti. Amikor Kajás nap van kap bőségesen, kicsit duci is, de neki ez nem elég, még mindig, mindig és még mindig enne...


Viszont, ha kaját kap, pl halat, megfogja és nem eltépi vagy megeszi, hanem elkezd úgy úszni mint egy őrült, és leszedi a vízmelegítőt, meg van őrülve. Olyan hullámokat kelt, hogy csak na...


Még egy kérdés: Valahogyan nem lehetne lefárasztani, mint a kutyákat, vagy hogy jobban kötődjön hozzám, és ne csak az ételt lássa bennem?


2011. ápr. 2. 18:01
 1/7 anonim ***** válasza:

Az enyémek is így kapnak enni, 3 naponta. De ugyanúgy hisztiznek a kajáért, állandóan ennének (az egyiknek ha az egész doboz szárított kockát odaadnám, az se elég). Szoktak gyümölcsöt is kapni, azt a szobámba nem is ehetek (ők is az én szobámban vannak), mert megy a vízcsapkodás érte.

Kifárasztani én sétával szoktam őket, ez többnyire beválik, utána elnyugszanak. De a banán is eltelíti őket, utána nem nagyon mozognak már a vízben.

A kötődés szerintem kialakul, az enyémek is pár év után kezdtek el kötődni. A két nagy 13 éve van meg (kb 16 évesek), ők kb 3 év után kezdtek el kötődni. A kicsi az 5 éve (8 év körül van), három éve vettem észre a kötődést rajta. Amúgy olyanok, hogy ha sétálnak és ott megyünk el mellettük, nyújtózkodnak felénk, nyújtják az egyik lábukat fel :)

2011. ápr. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egy éve van nálam a teknős, ilyen mentettnek lehetne mondani, mert nagyon rossz körülmények között volt, áron alul adták stb...

A sétáltatás alatt mit értesz? Gondolom nem pórázt vagy hámot:D Olyat én is szoktam hogy nyáron kiviszem a kertbe és hadd menjen, persze csak a felügyeletem alatt:D De most még nem lehet kivinni. Ahhoz még hideg van,féltem.

Amúgy meg valamilyen szinten kötődik hozzám, mert amikor nem vagyok itthon egész nap megy a duhaj, ahogy nyitom az ajtót meg is nyugszik, meg mindig azon a részen van az akváriumban ahol a legközelebb lehet hozzám, meg sokszor figyel hogy mit csinálok.

2011. ápr. 2. 18:25
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem, hogy olyan falánkok, hogy a virágot is megkopasztják, meg ha találnak vmit a földön véletlen, azt is bekapják. Kb. április közepétől október elejéig (időfüggő is) a fedett erkélyen vannak, nekik a "lakóhelyük" ilyen rácsos, a rácson felmásznak néha és megrágják a virágot is.
2011. ápr. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy sétáltatom, hogy elkerítek egy részt a házban, és oda rakom őket, vagy a szobámba. Közbe persze figyelem őket, mert képesek elbújni.

Biztos kötődik hozzád akkor valamilyen szinten, ha figyel is téged :)

Párt nem akarsz neki?

2011. ápr. 2. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Így is gondba leszek, egy év múlva megyek kollégiumban és nem tudom hova helyezni, de szerintem az egiyk ismerősömnek adom, akinek ötven valahány teknőse van, rájuk tette fel az életét szinte:D
2011. ápr. 2. 18:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Milyen az mikor hisztizik? :)
2011. ápr. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
csikorogtatja a körmét az üveget, veri a vizet, ugrál a kőről, kavicsokat túrja, de nem normálisan, hanem csak így csúsztatja a lábát benne, hogy csikorogjanak, leveri a vízmelegítőt... a konyhában lehet hallani hogy díbol, pedig az két ajtó és elég messze is van:D
2011. ápr. 5. 21:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!