Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mennyibe lenne berendezni egy...

Mennyibe lenne berendezni egy terráriumot egy gekkó számára?

Figyelt kérdés

És mik kellenek?

Köszi a válaszokat!


2011. febr. 24. 18:51
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam van egy nappaligekkó és egy kaméleon.


Csináltam egy kb 150x30x70-es szekrényt, amit belülről lefóliáztam öntapadós fóliával, tudod ilyen tapétával, csak hogy bírja a párát is. Alul fenyőkéreg van és benne és faágak, és futóka növénnyel befuttatva az egész.

Az elején egy tologatós üveglap van. Van benne egy hüllős lámpa a tetején: Repty glow 5.0 izzó - 5ezer Ft.

És pluszban egy exo terra fűtőlap - 7ezer Ft volt kb.


Néha a kaméleon van benne, és néha a gekkó, így néz ki,

csak ez régi kép:

[link]


Van egy másik terrárium, az rendes üvegből van:

[link]

A mérete olyan 40x60x70 kb, ez 25 ezer Ft volt, 2 éve hátterezve ő csinálta: [link]


Most épp a kaméleont az üvegbe zártam, és a gekkó szabadon van a másikban, mert abból ki tud jönni, nincs egész a tetejéig üveglap. Engem nem zavar ha mászkál a gekkó a lakásban, úgyis csak a falon megy. Nyáron majd bezárom, nehogy kimenjen az ablakon.

[link]


A nyitott szekrénybe vissza szokott menni kajálni, és melegedni, mert olyan okos és a növények közt is szeret bújkálni, de volt olyan is, hogy 3 napra eltűnt, nem találtam sehol. Most a helyén van, látom.


Megfogni elég nehéz. Én max úgy tudom, hogy ha bemegy a terráriumba akkor rátolom az üveglapot, hogy ne tudjon kijönni.



Az üveg terrárium teteje rácsos, azon van egy hüllős lámpa rádobva mellette még egy sima izzó, ami csak melegítés céljából van. Belül ebben nincs fűtőlap. Izzókkal lehet fűteni, és ki lehet sakkozni hogy mennyit tegyél rá, ami felfűti neked 28 fokra a terráriumot, aztán kész.


Mondjuk kell bele egy hőmérő is, hogy lásd mennyire fűtesz. Meg úgy kell megcsinálni, hogy föl tudjon menni az állat a lámpa közelébe, ha napozni akar, de ne bújhasson bele a lámpába, hogy szétégesse magát.


Bár a gekkó nem olyan buta, az nem bújik bele.

A kaméleon viszont igen :)


------------------

Asszem ilyen tarka gekkóknak kisebb terrárium is jó, valami homok aljzattal, az úgyse csinál semmit sem, csak egész nap alszik, unalmas.

Én azért választottam ezeket, mert ezek nappal aktívak.


itt vannak ilyen képek:

[link]


Volt egy viziagámám is, ami szembe fekszik a gekkóval, de az agámát el kellett adjam, mert túl nagy lett.

2011. febr. 25. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen gekkó :P
2011. febr. 25. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :D

Hogy milyen azt még én sem tudom.Csak a terrárium van meg.Általánosan kérdeztem h kb mennyi. :D

2011. febr. 26. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!