Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mocsári tenőst találtam mit...

Mocsári tenőst találtam mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009-et irunk. Szép aprilisi napon jöttünk haza az autóval. Apa vezetés közben megpillantot valamit az országút közepén valami teknős féleséget. Gyorsan megáltunk és tényleg egy 50ft-os nagyságu teknős volt. Haza mentem és kialaitotam neki egy aquateráriumot. Adok neki élő táplálékot és vitaminokat is. Nem tudom mit tegyek? engedjem el vagy tartsam meg.nagyon jó helye van .Kb 8cm de az a baj,hogy ahol találtam ott a rétet betömek épitekzési hulladékokkal.
2011. márc. 17. 21:46
 1/4 anonim ***** válasza:
És két évig töprengtél, hogy mit csinálj vele?
2011. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Már egyszer feltetted ezt a kérdést. Akkor is elmondtuk, hogy egy VÉDETT állatot nem fozthatsz meg a szabadságától, a szaporodás lehetőségétől. Engedd el, majd visszavadul, otthonra meg vegyél egy ékszerteknőst.

És azt is mondtuk, hogy ne a réten engedd el, hanem valami tó vagy mocsár közelében, lehetőleg ahol több teknős is él.

2011. márc. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én tavaly találtam mocsári teknőst mégpedig az udvarunkon, én fogtam azonnal és elvittem egy közeli csatornához ahol tudom, hogy előfordulnak teknősök. Amúgy imádom a teknősöket nekem is van két nagy ékszerteknősöm, de tudom hogy a mocsári az a szabadba való, amúgyis védett állat. Úgyhogy engedd el szegényt!
2011. márc. 17. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia!


A Noésok (állatmenhely) a Naplás-tónál engedték el a múltkor a teknőst, amit bevittek hozzájuk, mert ott él nagyon sok mocsári teknős. Oda nem tudnád elvinni? Valahol Bp mellett van. persze csak nyáron!

2011. márc. 18. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!