Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Van egy ékszer teknösöm már...

Van egy ékszer teknösöm már kb olyan 13 cm hosszu nyáron ha egy toba rakom akkor ott megfog élni vagy nem? Tudmagának kaját szerezni vagy nem? És ott fogmaradni vagy elszökik?

Figyelt kérdés
2011. márc. 29. 21:12
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem is ékszerteknőseim vannak, nyáron kinnt vannak kerti tóban, de úgy hogy kaját kapnak rendesen heti 2x, de mellette láttam, már hogy fogtak már pókot is. Nemtudom, te milyen tóra gondoltál, mert ha szabadon akarod ereszteni, akkor azt mondom, hogy ne tedd inkább add oda valakinek. Az a gond az ékszerteknőssel, hogy gondnélkül elélne az itteni tavakban, ezzel kiszorítva az itthon honos mocsári teknőst(így is kevés van belőlük).
2011. márc. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szia tóban semmiképp se negedd szabaod, ha nagyon nemtudsz már vele mit kezdeni (mindegy milyen okból) akkor írj egy privit és segítek akár át/meg veszem
2011. márc. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
nekem van egy közepes méretü halas tavam nem ott lakok ahol van a to. ha oda rakom akkor onan nem szökikel? És kelneki kaját adni?
2011. márc. 29. 21:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha körül van kerítve rendesen, nemnagyon kéne hogy elmenjenek, nekünk kis tavunk van és fa szegéllyel van körül kerítve. Mivel a miénkbe se hal semmi nincs a teknősökön kívül (legfeljebb szúnyoglárva) így én etetem. De ha a tiétek nagy tó, akkor biztos talál benne pl. ebihalat, békalencsét, kisebb halakat.
2011. márc. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Jajj bocs, nem láttam, hogy írtad, hogy közepes méretű a tó.
2011. márc. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
és éljjel nem fagy meg?
2011. márc. 29. 22:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Elvileg ha nagyobb a tó, akkor valamilyen iszaprétegnek kell lennie az alján, ha oda beássa magát védelmet kell hogy nyújtson. De ha egy olyan teknőst kirakuk hirtelen, ami eddig fűtött akváriumban volt, akkor könnyen megfázhat és elpusztulhat.
2011. márc. 29. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
edig nem fütöt akváriumba volt csak bent a lakásba az akvárium de nem volt fűtve akkor?
2011. márc. 29. 22:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Figyelj szerintem akkor rakd ki, amikor már tényleg jobb idő van , és este sincs az didergető hideg, csak azért hogy hozzá tudjon szokni fokozatosan, én majd olyan április közepe fele fogom kirakni őket.
2011. márc. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ekeke ***** válasza:
Itt a szomszédban egy 6m2-es tóban vannak ékszerek, minden tavasszal előjönnek. Kapnak ezt-azt, és fogdossák ami berepül.
2011. ápr. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!