Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan lehet megszelíditeni a...

Hogyan lehet megszelíditeni a Toke Gekkót?

Figyelt kérdés

A világ legagresszívabb gekkó fajával van most szerencsénk...már nagyon sokat olvastunk utána...de valahogy mégse tudjuk,hogy hogyan lehetne őket megszelíditeni...még fiatal egyedek...de elég brutálisan néznek ki:D barátom állatkái,de az,h. én nem emrek benyulni hozzájuk az még egy dolog,de az,hogy neki multkor majdnem leharapta az egyik az ujját,nah az elég durvás xD


Lécci segítsetek!!!

aki tart toket vagy valami hasonló állatot...az hogyan szelídítette meg?


2011. ápr. 20. 20:01
 1/10 anonim ***** válasza:

EGY HÜLLŐTARTÓ NEM AKARJA MEGSZELIDÍTENI AZ ÁLLATÁT!!!!!



A gekkó vadállat, pont ez a lényege, hogy a tartásában nem cél a megszelidítés. Ilyen hozzáállással ne tartson gekkót.

A sok fogdosástól is bestresszelhet annyira, hogy belehalhat!

Nem is értem, mit gondoltál! Nem egy hörcsögről beszélünk. A toke gekkó nem egy háziasított állat.

2011. ápr. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

kézhez szeretnénk szoktatni,hogy ne harapja szét a kezünket!!! a leopárd gekkó se harapja szét a kezünket...pedig az is sivatagi állat....

csak annyit szeretnénk,hogy kézhez legyenek szoktatva

2011. ápr. 20. 20:26
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor tartsál leopárd gekkót, vagy királypitont, vagy görög teknőst, ha már mindenképpen kézhez akarsz szoktatni egy hüllőt. Ha nem bírsz erről lemondani, a toke gekkó rossz válsztás.


Egyébként ilyen hozzáállással (nem rosszallóan mondom) inkább aranyhörcsögöt, vagy hullámos papagájt ajánlanék.

Annyi utánnaolvasásból biztos ki lehetett szűrni valamennyire azt a szemléletet, amit a hüllőtartók képviselnek. Ez így elég messze áll ettől.

2011. ápr. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
van 2 leopárd gekkónk -.-
2011. ápr. 20. 22:09
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a nappali gekkót se tudtam megszelidíteni, annyira, hogy megengedje, hogy kézbe fogjam. Csak annyira, hogy pl csipesszel adok neki kaját és arra odarohan és akár az üres csipeszt is megharapja ha nincs rajta semmi :)
2011. ápr. 21. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Jól verd el őket egy kis csípős vesszővel,rázd meg egy öngyújtóval vagy ne adj kaját neki 2-3 napig csak utána.
2011. ápr. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
úgy tudod megszelídíteni, hogy beteszed az öledbe, (persze úgy, hogy ne fusson el..) és simogatod.
2011. ápr. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

én madárpókokat és két leopárdgekkót tartok, a madárpókjaim (avicularia versicolorok) mind kézhez vannak szoktatva, a gekiket most probáljuk mert még kicsik.

az hogy nem akarja háziasitani kicsit erős az első válaszadótól, annyi hogy ezek az állatok nem kismcsakák hogy pátyolgatni kelljen őket, de megtanithatók arra hogy az ember mellett éljenek. a madárpókom pl teljes mértékig tudja mikor nyulok én a hálóhoz, és mikor kap kaját. énrám még sosem támadt, pedig nem kis egyedről van szó. bárkinek szivesen beleteszem a kezébe persze csak előzetes felvilágositás után. és tudom azt hogy ezek az állatok értelmesek, legalább annyira mint bármeik másik.

sztem ha eleget foglalkozol vele, akkor megszokja a jelenlétedet, és tudni fogja hogy ha benyulsz a terráriumba megigazitani egy növényt vagy egy sziklát akkor ne essen neki a kezednek "vacsoraaaaaa" felkiáltással. :)

2011. ápr. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
amugy itt mindent megtalálsz a gekkókról ami esetleg érdekelhet:) [link]
2011. ápr. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia ezzel a kerdessel nem vagy egyedul a youtube-on egy csomo vidi van roluk nem is gondoltam hogy ilyen cuki csak 2 valaszt talaltam eddig de nezd meg a videokat es olvasd el a hozzafuzeseket ott is errol beszelnek

http://www.youtube.com/watch?v=0ptEv7zDLfY&feature=related

Eddig kb azt irtak h hagyd h futkosson rajtad es akkor idovel megszokja h nem bantod.

A masik meg h vedd fel alulrol tartsd ala a kezed es hagyd h megharapjon.

2011. máj. 18. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!