Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mi lehet a baja az ékszerteknő...

Mi lehet a baja az ékszerteknősömnek? Állandóan kint van a parton sosem megy bele a vízbe és mindig csak alszik és nem is mozog csak iszonyatosan ritkán, a szemét meg sosem nyitja ki.

Figyelt kérdés
Mi történhetett vele? Mit csináljak vele? Külön kell raknom a többi teknősömtől? El fog pusztulni? Remélem nem!
2009. márc. 4. 21:49
 1/10 anonim ***** válasza:

Vidd el állatorvoshoz! A tekiknek télen sokszor vitaminhiány alakul ki, lehet a tiédnek is ez a baja. Nekem is van 3 teknősöm, régen viszont 1-2 teknősöm sajnos elpusztult, nekik is hasonló tüneteik voltak, nagyon lelassultak, begyulladt a szemük, nem tudták kinyitni... Az egyik tekimnek a mostani 3 közül is szintén volt ilyen problémája, elvittük dokihoz, és pár alkalommal szurit adott neki, vmi vitamint... Teljesen rendbejött szerencsére! :)

Egyébként enm tudom mivel eteted, de ha ilyen teknős táp szerűséggel, vagy sima szárított rákkal, az nem a legjobb neki... Mi vettünk halfilét, fagyasztóba bedobjuk, és amikor etetés van akkor csak kiolvasztjuk kis darabokra szedjük, és azzal etetjük. állítólag nagyon egészséges a tekinek! :)

2009. márc. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Orvoshoz kell vinni. A csukott szem alapján a tippem D-vitamin hiány, amit kvarclámpával vagy táplálékkiegészítőkkel lehet korrigálni, de érdemes erről szakembert megkérdezni.
2009. márc. 5. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Sajnos, ahol én lakom nem foglalkoznak az állatorvosok tekikkel :( Már vittem el, de hüllőkkel nem foglalkoznak. 1 kicsike városban lakom, sajna. Még1szer köszönöm a válaszokat! Akkor adok neki vmi vitamint + halfilét. Rendes halfilét adsz nekik olyat, amilyet mi is eszünk? +próbálom, adok nekik olyat. Köszönöm!!
2009. márc. 5. 19:12
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen olyan, nyers hal hagyasztva:)!

Jaj nem akarok butaságot mondani, mert nagyon rég volt beteg a tekim, de úgy emlékszem volt vmi A vagy D vitaminos szemcsepp is neki. (ha bevan gyulladva a szeme)

De ha ennyire beteg, akkor szerintem nem nagyon fog enni..:S

Szerintem mindenképpen keresgélj tovább állatdoki után, mert el is pusztulhat így a teki, ha kezeletlenül hagyod!

A páncél a hasán nem puhult meg?

2009. márc. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

[link]


Erre sztem menj fel és olvasd el neten! Remélem tudtam neked segíteni! Kívánom, hogy gyógyuljon meg a tekid!!:)

2009. márc. 5. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!

Nem, a hasán a páncél nem puhult meg. Okés, akkor olyan halat adok neki, mint amit mi is eszünk :) Köszi. A közelben nem találtam olyan állatorvost, aki foglalkozna tekikkel :(

Nagyon remélem, h nem pusztul el!

Köszi a jobbulást a tekinek! Remélem én is, h jobban lesz!

Még1szer nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!

2009. márc. 6. 12:58
 7/10 anonim válasza:
Nem tudom mivel eteted, de igaza van az előttem hozzászólónak a hal nagyon jó. Valmint a csirkemell, csirkecomb pici darabokra vágva nagyon sok vitamin van benne. Nekem is volt tekim és nagyon szépek voltak egy héten kaptak kétszer husit. (sajna,elajándékoztam őket, költözés miatt) A salátalevelet is nagyon szeretik valamint a tubifexet is. Kicsit jó a változatosság nekik is kell!
2009. márc. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A mi teknősünknek is volt már ilyen baja, úgy tudom, ilyenkor megfázott. Elvittük állatorvoshoz, aki szurit adott neki (ahogy az egyik előttem válaszoló is írta), valamint adott kutyáknak való bőrtápláló oldatot (állatpatikában lehet ilyet venni), amit a teki bőrére és páncéljára kellett kenni, meg a szemére is cseppenteni kellett belőle. Azt mondta, hogya tegyünk pár cseppet nyugodtan a vízbe is, hogy jobban felszívódjanak a vitaminok. Ehhez persze jobb, ha külön teszed a tekid a többiektől, mivel olajos lesz tőle a víz, és egy alaposan berendezett terráriumot nagyon nehéz úgy tisztán tartani. Valamint nagyon fontos, hogy meleg helyen tartsd. Amit még a mi állatorvosunk mondott, hogy jó étel a tekiknek a konzerves macskatáp (pl. lazacos, csirkés), abban is rengeteg vitamin van. A mi tekijeink is azt esznek. Szeretik! :)
2009. márc. 22. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyszer engem is,így megijesztett a teknősöm!Nem akart enni,kint volt a vízből,és nem mocorgot!Rohantam vele a dokihoz,ahol megnyugtatott az orvos,hogy semmi probléma nincs,ugyanis alszik a teknős,telelteti magát.A biztonság kedvéért azért,adott neki vitaminos szurit,amitől 3hét múlva duplájára nőt.:))

Szóval utána megfigyeltem,hogy november elején kezd el kevesebbet enni,majd utána szinte semmit sem evett,ez áprilisig tartott,utána magához tért,és evett megint rendesen.Mondanom se kell,azóta még nagyobb lett,és a kerti tóban haverkodik az egyik aranyhallal.:)))

Annyi még,hogy az állatorvos azt mondta,ha nem eszik a teknős,nem gond,mert kaja nélkül is félévig kibírják!Azért,ha a páncélja puhulna feltétlenül keress egy dokit.Kezd el vitaminozni.Lámpázni.A kereskedésekben lehet kapni,a Sera termékcsaládnak,teknősnek való vitamint,ami nagyon jó!A szemére,szintén lehet kapni szemcseppet.És vegyél neki,Átokhínár nevezetű vízinövényt,ez tele van azon vitaminokkal,amire szüksége van,a haltermékek,szárított tápok mellett.Ezt szálankét lehet venni,hideg vízben gyorsan növekedő nővény,kis tekinek elég egy szál,a nagyobbak 2-3szálat is megesznek!Valamit kaphat leforrázott salátalevelet is,azt is nagyon szeretik!Remélem helyre jöttök!

2009. ápr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 orsolya99 válasza:
Egy barátnőmnek is ez volt a teknősével és meghalt szegényke. Kiszáradt.
2012. márc. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!