Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Megvadult az ékszerteknős....

Megvadult az ékszerteknős. Mindent megharap, nagyon agresszív lett. Mit lehet vele csinálni?

Figyelt kérdés
Van egy ékszerteknősünk, kb 3éves tehát még elég pici, de nagyon agresszív. Amikor takarítjuk egyfolytába megharap és támadó mozdulatokat végez. Nem fáj és nem félünk tőle tehát nem az a gond :D szimplán én ilyeg még nem láttam, szó szerint meg van vadulva. Kaját kap rendesen, jó akváriumban van, tisztítjuk is, lámpája is van, meg nagy sziklája ahova kifeküdhet. Ötlet? Esküszöm már úgy voltam vele hogy elkezdem ütni mint egy kisgyereket :D
2011. máj. 6. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
rossz tartás,eredménye a rettegő kisállat
2011. máj. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kis tini ninja, biztos Szecska mester tanította ki erre.
2011. máj. 6. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Lehet magányos (mivel úgy értettem, hogy egyedül van). Az ékszertekik szeretik a társaságot. Nekem három van, mindig együtt "lógnak" :) Amúgy az egyik nekem is elég vad, gyakran támad, ilyen a természete, mindig is ilyen volt. Bántani nem szabad, inkább édesgesd magadhoz kis nasival, amit imádnak (szárított rák pl)
2011. máj. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
csak vicceltem a bántással, nem csinálnék semmi rosszat neki :) igen egyedül van, tehát akkor az lehet a baja? nincs rossz tartás kedves első válaszoló, mint leírtam takarítva van, etetjük rendesen és változatosan stb..
2011. máj. 6. 13:07
 5/8 anonim ***** válasza:
na persze..
2011. máj. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Hidd el, magányos. Azok akik ékszerteknőst tartanak, eleve 2-3-at szoktak venni :) Szerintem oda fér még egy teki :) Hidd el, lesz változás!
2011. máj. 6. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Adj neki enni. És persze jól jönne mellé egy társ.

De vedd figyelembe, hogy mint új jövevényt nem feltétlenül fogja barátságosan fogadni. Lesz rivalizálás, de majd kialakul a hierarchia.

Az enyémek is összevesznek néha. És az enyémek is csinálnak ilyen vadulásokat, mint amit leírtál.

2011. máj. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Én úgy tudom egész jó leveseket lehet főzni belőlük.
2011. jún. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!