Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ékszerteknős-probléma. Segíten...

Ékszerteknős-probléma. Segítene valaki? (Lent)

Figyelt kérdés

November-December környékén vettünk egy ékszerteknős. Nem volt túl élénk, sem aktív, enni sem nagyon láttuk, mindig a kövén feküdt.

Bementünk az állatkereskedésbe a problémánkkal, ott azt javasolták vegyünk hozzá még egy tekit, hátha csak magányos.

Vettünk is még egyet. A helyzet nem változott az első teknős állapota nem javult, sőt rosszabbodott, el is pusztult.

Mostanság a második teknőcske is nagyon lelassult. Nem tudom, mi lehet a baj.

Naponta kap kaját, igaz, nem látom, hogy eszik, de gondolom csak vesz magához kaját, ha még él, hetente cseréljük a vizét, antiklórt csepegtetünk bele, vízmelegítője nincs, de általában meleg helyen van, és néha felkapcsolom az asztali lámpát, hogy legyen neki egy kis plusz fény.


Mit tehetnék, hogy jobb kedvre derüljön? A vízmelegítő jól jönne neki? Vagy vegyünk ehhez is egy párt? Még nagyon picika, kb. 3 cm átmérőjű.


2011. máj. 10. 17:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
picike*
2011. máj. 10. 17:17
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem több mint 10 éve vannak teknőseim, úgyhogy vannak tapasztalataim. :D A teknős nem igényli a társaságot, tehát nem ezen áll vagy bukik, hogy veszel-e még egyet! Viszont ami nagyon fontos! A kicsi teknős nagyon könnyen megbetegszik. Én így látatlanba arra gyanakszom, hogy valami gond van a szemével. A leggyakoribb betegség a teknősöknél a szemgyulladás és nagyon nehéz gyógyítani (állítólag a teknősöket a legnehezebb meggyógyítani). :/ Erre érdemes odafigyelni. Ha véletlenül mégis ne adj isten elpusztulna, azt javaslom ne pici teknőst vegyél, mert kicsi az esély arra, hogy felnő... (tapasztalat) De én kívánom neki a legjobbakat és remélem hogy meggyógyul!
2011. máj. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Mivel eteted? Itt lesz a hiba szerintem, nekem is 12 éve vannak teknőseim, akkorák voltak amikor vettük, mint a tied most (kb 3 centi átmérőjű) és sose voltak még betegek. Szóval írd le mit adsz neki enni és mennyit.
2011. máj. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Vegyél vízmelegítőt, hogy ne fázzon, az asztali lámpa nem melegíti fel a vizet! (Vízmelegítőnél figyelj, hogyha a vízben meleg van, és a levegő hideg, megfázhat! Ezért takard le az akváriumot egy kartondarabbal, hogy kb. egy 40-60 cm2-es rést hagyva, hogy szellőzzön.) A meleg víztől többet lesz vízben és sokkal jobban érzi majd magát. Hogy ne legyen depis, jusson neki sok NAPfény.


Az étrendje legyen változatos:


hétfő: saláta, répa

kedd: marhaszív mix

szerda: hal


stb..


néha vidd ki a kertbe sétálni a fűbe, ha meleg van

2011. máj. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Megfogadom a tanácsokat!


Szívmixet szoktam neki adni, kb. naponta egy fél kockát elmorzsolok a vizében, és van ilyen teknőstáp abból általában egy egészet morzsolok el, ami kb. ugyanannyi mint a fél kocka szívmix. A boltban nekünk azt mondták, hogy zöldséget nem igazán eszik, és csak csirkebőrt, párizsit, vagy halat adjunk neki, de az sem igazán ette. A szemébe szoktam csöppenteni hetente 1x-2x szemcseppet, de majd naponta fogom neki ezt beiktatni, hátha tényleg szemgyulladása van :( Vízmelegítőt mostmár biztos veszünk neki, és igyekszem minél többször kirakni a camping asztalra az udvarra, ha süt a nap! Köszönöm! :)


Ha van még több ötlet/tipp, jöhet!

2011. máj. 11. 13:03
 6/14 anonim válasza:

Szia!Mindenképp vegyél vízmelegítőt...szerintem az lehet a baja...pici teknős nagyon könnyen tüdőgyulladást kaphat.

Nekem is van pici tekim.

2011. máj. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :) Venni fogok.
2011. máj. 14. 12:25
 8/14 anonim ***** válasza:

Vegyél neki kimondottan teknősök számára fagyasztott ételt. Vagy ha nem is azt, de vannak sokkal jobb minőségű tápok, például:

[link]

Fagyasztottból pedig halat, kagylót, garnélát...ezek közt van olyan ami teknősnek is jó:

[link]

A szívmix meg az a táp semmi tápanyagot és vitamint nem tartalmaz. Kb. mintha te csak száraz meg puffasztott kenyéren élnél. Élő csigát, halat, zöldségeket is igényelnek.

2011. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az kimaradt, hogy valószínűleg emiatt az egyoldalú etetés miatt valamilyen tápanyag és/vagy vitaminhiánya van, ezért produkálja ezeket a tüneteket. Ha meg nem beteg a szeme, feleslegesen ne csepegtess bele szemcseppet, nem tesz jót ha egészséges a szeme. Meg az antiklórt is felejtsd el, mivel a teknős abból a vízből iszik amiben él, nem kell feleslegesen mérgezni a vizet. Kiszáll a klór belőle 12-16 óra alatt magától is, annyitól meg nem lesz baja.
2011. máj. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Az én teknőseim kizárólag szívmixet ettek, mást nem voltak hajlandóak:)) Néha szárított halat, mert az fontos nekik, de csak nagyon ritkán. amúgy 14 évet voltak nálam, az enyémnek jót tett a partner, sokkal élénkebb lett, bár előtte sem volt semmi baja. Még minidg élnek, csak egy ismerősömnek adtam. Amúgy az én teknősöm egyszer 3hétig egy falatot sem evett, amikor elutaztunk és elvittük a nagynénémhez. Amint haza értünk és én etettem, megette, de a nagynénémtől egy falatot sem fogadott el.
2011. jún. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!