Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » A gyík terjeszt valami betegsé...

A gyík terjeszt valami betegséget? Kisfiam elkapott egyet az udvarban.

Figyelt kérdés
Csak azért kérdezem,mert az 5 éves kisfiam elkapott egy gyíkot az udvarunkban és hát jól meg is puszilgatta.Nem lesz tőle baja?
2011. máj. 14. 15:49
 1/10 anonim ***** válasza:
hát az bíztos,hogy nem egy kórokozó mentes állat (föképp az álkapcsa) de kiskoromban én is csináltam hasonlókat és nemlett semmi bajom. HA nemcsinált a gyík a karmával vagy a fogával nyílt sebet a srácra akkor kétlem,hogy bármi baja is lessz.
2011. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Csak a feje búbját puszilta meg, nem karmolta meg, és nem harapta meg, de azért aggódom, most alapos arc és kézmosás történt.
2011. máj. 14. 15:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Ügyes kisfiad van hogy sikerült neki gyíkot fogni.:) Nekem anno sose sikerült, gyorsabbak voltak nálam.:) Semmi baja nem lesz tőle, nyugodj meg.
2011. máj. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja, 3 éve még homokot evett az a gyerek, attól sem lett baja.

A macska sokkal veszélyesebb ilyen szempontból egy gyíknál, mégis minden második háztartásban ott figyel a szép cica.

2011. máj. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

a gyík az hüllő... elvileg nem juttatnak át betegséget melegvérűekbe (pl nem fogsz náthát elkapni egy krokodiltól stb)


a harapás az más. de ha nem harapta meg, szerintem nem lesz baja! ha aggódsz akkor csörögj rá a gyerekorvosra és kérdezd meg!

2011. máj. 14. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja. Kéz- és arcmosás, azt jól van. :)
2011. máj. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 gfero ***** válasza:
ne aggódj nem lesz semmi baja
2011. máj. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
kisgyerekkoromban sokat csinaltam en is ilyesmit. nem kell burokban nevelni a gyereket, nem veszelyesebb egy gyik mint amit a "mekdonácban" fog enni.
2011. máj. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

jajj, ne mááá

mitől fejlődjön az immunrendszere, a kinderpingvitől?

vidd néha játszótérre, egyen kutyasz@ros homokot is! :)

2011. máj. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

haha utolsó annyira igazad van:D

ezen minden kisgyereknek át kell/kellene esni

2011. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!