Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Mit tegyek ha találtam 5 gyík...

Mit tegyek ha találtam 5 gyík tojást meglesznek az anyuk nélkül?

Figyelt kérdés
2011. máj. 18. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A gyík lerakja a tojásokat, otthagyja, és onnantól nem foglalkozik velük. Olyan helyre kell rakni, a homokba, ahol sokat süt a nap, hamar átmelegszik fölötte a homok.
2011. máj. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

amennyire tudom, az újonnan kikelt gyíkok nem élnek az anyjuk mellett, rögtön önálló életbe kezdenek, úgyhogy szerintem igen :)


ha megtartod őket, rakj már fel légyszi egy pár fotót róluk :D

még sose láttam bébi-gyíkot :D

2011. máj. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
hihi.:DDD
2011. máj. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
Ülj rájuk, és költsed ki őket... :)
2011. máj. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd ott őket, valószínűleg nem véletlenül kerültek oda.

A szülők nem gondoskodnak a tojásokról meg a picikről, de gondosan kiválasztják a helyet, ahova lerakják, ott valószínűleg sokat éri a nap őket.

2011. máj. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is voltak régen gyíkok, volt náluk bent egy éllő virág. Abba meg ők beletojtak:D. Én a virágot naponta locsoltam... Mikor takaritottuk ki őket, vettem ki a virágot látom 11 tojás van benne. Feltörtem eggyet a kisgyík ott volt benne de semmi nem mozgott meg semmi. Apum kidobta a tobbi tojással együtt. Én elmentem oda ahová kiöntötte, és megpisztkáltam egy kicsit. A gyík összevolt tekeredve és egy sárga izé volt a közepént, azt kiszedtem belőlle és a kisgyík rögtön elkezdett szaladni.:D

Utána elhoztam az összestojást, lehoztam egy hajszáritót és a KISGYIKOK FOLYAMATOSAN KELTEK KI A KEZEMBE A TOJÁSBÓL AHOGY MELEGITTETEM ŐKET A HAJSZÁRÍTÓVAL:D nagyon érdekes volt. De ahogy betettem őket a terráriumba, hogyha majd nagyobbak lesznek elengedem őket, a nagy gyikoknak bent maradt egy imátkozósáska, ami mikorra hazaértem az iskolából mindegyik kisgyíknak leszedte a fejét.:s

2011. máj. 24. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Veru10 ***** válasza:

Mi is találtunk a suli mellet két gyík tojást,de a többiek szerint volt még kettő,de a mama-gyík :D kettővel elszaladt.

Remélem sikerül kekeltetnünk!

2015. jún. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Veru10 ***** válasza:
Hah,bocs kikeltenünk.
2015. jún. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!