Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Milyen hüllőt ajánlanátok nekem?

Milyen hüllőt ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Mostanában ránk tört a hüllőmánia, és barátnőmmel közösen tartanánk valami gyíkfélét :) Nem vagyok szakértője a témának, ezért kérdezek itt... olyan állatka kéne, ami nem igényel hatalmas vagy nagyon különleges extrákkal felszerelt terráriumot, nem zabál ki a vagyonomból, és maga az állat sem méregdrágán beszerezhető... valami kis aranyos :) Várom az ötleteket és köszönöm előre is :)


(Egyébként van egy ékszerteknősöm, aki 14 éve remekül érzi magát nálam :))


2009. márc. 17. 15:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem gekko tökéletes lenne nektek!=)
2009. márc. 17. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
nem hiszem hogy hüllővel kéne kísérleteznetek.többségük elég érzékeny és nem úszod meg pár ezer forintból.szerintem maradjatok a szerelem hörcsögnél.
2009. márc. 17. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gekko.
2009. márc. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
61%
Zöld anolisz.Szép, váltogatja a színét, mint a kaméleon és a szemei is hasonlóak:O) Kézhez szoktatható,és elég olcsó is egzotikus hüllőhöz mérten. Ám társas állatka egyedül nem szeret. De foghatsz mellé fali gyikit is, az talán nem védett és megvan az állatkádnak a társaság is :)
2009. márc. 17. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
fali gyíki??minden hűllő védett.
2009. márc. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
jah,bocs. Akkor nehogy megfogd!
2009. márc. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
ne haragudj de több szempontból hibás a válaszod."fali gyíkok" nem honosak nálunk.amit a mezőn fogsz védett és atkás és harap.szóval még mindig a hörcsögre szavazok:)
2009. márc. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mielőtt neki látnál valakit leápolni legalább utána nézhetnél:"A fali gyík hazai gyíkfaunánk egyik legkönnyebben felismerhető tagja. Testalkata karcsú és nyúlánk, feje viszonylag hosszú és lapos. Maximális hossza 16-20 cm. Végtagjai vékonyak; farka, mely hosszú és fokozatosan elvékonyodó, eléri a teljes hossz 60%-át."

Ezt innen másoltam be: [link]

Nekem is volt annó, nem volt se nyűves se beteg, de már rég elengedtem, nem kell hőbörögni.És a kérdés az volt, hogy milyen HÜLLŐT ajánlanál, nem milyen rágcsálót. Na szevasz..

2009. márc. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Úgy látom itt kicsit félresiklott a válaszadás.Mindenesetre én megpróbálok picit ötletet adni neked:Először is gekkók közül is vannak érzékenyebbek,akik nem kezdőknek valók.Másodszor meg lehet úszni pár ezer forintból is,ha nem a legkényesebb és legegzotikusabb méregdrága,nehezen szaporítható állatot választod.Ha meg még kicsit barkácsolni si tudsz,az terráriumnál igen jól jön.Ajánlanám gekkók közül:Tarka vagy nagyfejű gekkó(Pareodura picta)....ők elég olcsók,kicsik kb.2 hónaposak már 2000Ft körül vannak,jó étvágyúak és tartásuk viszonylag egyszerű.Vagy gekkóknál szóba jöhet még leopárdgekkó,török gekkó vagy házi gekkó más néven,ill.bibron gekkó.Egyéb gyíkok közül a zöld anoliszt ajánlanám,esetleg a szakállas agámát.Táplálékukat vitaminporozni mindig kell.Bevált szer:Korvimin ZVT Reptil....kb.4000Ft ami egy évre elég.
2009. máj. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Látom már van egy ékszerteknősöd....

Én nekem is van és oda vagyok érte..Remélem ő is értem,felmászik a kezemen és hasonlók vagyis jól meg vagyok vele igaz még csak 1 hónapos...Szerezetek be neki egy társat és az legyen a közös...Ha a barátnődnek is tetszik az ötlet az nemcsak nektek de a tekidnek is fog tetszeni hogy lesz egy társa...Mondjuk arra vigyázatok ha az egyik kisebb a másik már idősebb akkor nehogy bántság egymást,és külön-külön etessétek...Meg a hely hiánya ne lépjen fel...És nálam fő szempont volt az is hogy meg merjem fogni...Nem hiszem hogy meg mernék valami gyík vagy gekko félét is fogni:)

Vagy a halak sem rosszak..Igaz oda kell víz melegítő meg ilyenek az már kicsit drágább...

2009. szept. 21. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!