Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hány évig él egy ékszerteknős?

Hány évig él egy ékszerteknős?

Figyelt kérdés
Most halt meg a tekim, és nagyon szomorú vagyok. 14 éves volt. Nem tudom ez szép kor -e a vörösfülű ékszerteknősöknél, de remélem nem halt korai halált :(, és nem én tehetek róla :(. Az utóbbi napokban beteg volt, elvittem az állatorvoshoz, az adott neki vitamin injekciót, meg nekem is kellett neki adagolni, és mégis meghalt. (nem adagolhattam túl, mert csak egy kimért adag volt a pipettában. Remélem, hogy csak a kora miatt ment el:( Ő volt az első kisállatom '(
2011. jún. 19. 15:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
43%
általában 50 év
2011. jún. 19. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
20%
Hidd el tudom miről beszélsz, én most esek át másodszor ilyen szörnyűségen és én is nagyon szomorú vagyok... :'(( Nem adagoltad túl, a betegsége az oka! A teknősöket a legnehezebb meggyógyítani. Átlag életkoruk 15 év, a legtöbb 25 év (szerintem ilyen viszont nincs).
2011. jún. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Az én ékszerteknősöm 19-éves és fürgébb mint a 3 éves :D
2011. jún. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az ékszerteknősök átlag életkora 65 év.

A helytelen tartás oka, hogy rövidebb ideig él, mint ahogy fentebb is olvashatod.

Fogságban teleltetés nélkül az átlagéletkor 25-30 év.

2011. jún. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Neten mindenhol és könyvekben is 25 évet írnak jobb esetben, 65 évet biztos nem él! Mutass egyet és elhiszem...
2011. jún. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A mindenhol az a wikipédia? Oda emberek irkálnak azt amit akarnak. Van egy könyvem "Manfred Rogner, Hans-Dieter Philippen - Az ékszerteknős" olvasható az életkor. Valamint állatkerti táblán is fel van tüntetve a 65 év.
2011. jún. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Szó sincs a wikipédiáról azért hülyének ne nézz! Utánajártam mert az én teknősöm is meghalt és mindenhol 25 évet olvastam és hallottam és ezt látom reálisnak hisz ők nem tengeri teknősök hogy közel 100 évig éljenek.
2011. jún. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Írtam is, hogy 25 év teleltetés nélkül. Természetes élőhelyén érheti el a 65 évet.
2011. jún. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nem védem elszántan az igazam, tehát ha igazad van akkor erre csak azt tudom mondani, hogy kár hogy a miénk nem élt olyan sokáig...
2011. jún. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Én se védem mindenáron, 2 helyen láttam 65-öt, neten én is 25-öt látok írva.
2011. jún. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!