Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hány évig él egy ékszerteknős?

Hány évig él egy ékszerteknős?

Figyelt kérdés
Most halt meg a tekim, és nagyon szomorú vagyok. 14 éves volt. Nem tudom ez szép kor -e a vörösfülű ékszerteknősöknél, de remélem nem halt korai halált :(, és nem én tehetek róla :(. Az utóbbi napokban beteg volt, elvittem az állatorvoshoz, az adott neki vitamin injekciót, meg nekem is kellett neki adagolni, és mégis meghalt. (nem adagolhattam túl, mert csak egy kimért adag volt a pipettában. Remélem, hogy csak a kora miatt ment el:( Ő volt az első kisállatom '(
2011. jún. 19. 15:06
1 2
 11/16 Gyurika2005 válasza:
Hello!Az enyém a 23. évét tölti, iszonyú ereje van, egészséges, most olyan 25 cm és 1 kg.Nőstény, már rakott tojást is, de anyai ösztön nulla, így a két tojásból az egyiket megette a másikat meg összetörte.Párban voltak egy hímmel, sajnos eléggé agresszívek voltak egymással és a hím húzta a rövidebbet, kapott jó pár fej é lábharapást, ami elfertőződött, én is vittem az állatorvoshoz, kapott injekciót, de mondta, hogy nagyon beteg.10 éve pont karácsony napján halt meg.
2015. febr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Énnekem is most halt meg a dédmamámtól örökölt galapagosi óriásteknösöm.:( 168 évet élt.
2015. szept. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Hüllőkkel foglalkozó állatorvos azt mondta nekem, hogy max 35, de általában 30 ha jól tartják őket.
2017. ápr. 24. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Nekem a hím vörösfülű ékszerteknősöm 30 éves. Nem teleltettük soha. Főleg fagyasztott apróhalat kap.
2017. aug. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Akos1981 válasza:

A miénk 43 éves most. Illetve szüleimé. De nagyon úgy néz ki a miénk is lesz. Az állatorvos reklámarca.

65 év átlagban? Kicsit soknak tűnik az. Akik ide irtak azok alapján 20-25 az átlag.

2018. aug. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 villanyóra válasza:
Végigolvastam az összes hozzászólást és rácáfolok a hitetlenkedőkre, a mi Zsófink (pirosfülű ékszerteknőc) az idén tölti a 29. életévét és virgoncabb, mint valaha. Etetéskor, vagy akváriumtakarításkor hagyjuk, hogy a szobában mászkáljon, nyaranta pedig leviszem a parkba "világot látni". Az állatkereskedésben rákérdeztem, hogy meddig él, azt mondták, ha jól érzi magát egy ékszerteknős, akár 35 évig is elélhet fogságban. Beteg csak egyszer volt, még kiskorában, amikor bedagadt a szeme, akkor dunsztos üvegben hordtam injekcióra, most pedig már egy tányérba is nehezen férne bele.
2022. máj. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!