Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Ha ez történne, akkor mi...

Ha ez történne, akkor mi lenne? (kígyómarás)

Figyelt kérdés

Ha teszem azt megmar egy kígyó,ami nem honos Magyarországon és nagyon nagyon veszélyes,és mondjuk elég ritka,nem szokványos kígyó,és a marás után fél-3/4ed óra múlva belehal az ember akit megmart,és őt egyébként ellenszérummal lehet csak megmenteni és ez itt történik Magyarországon,egy kisebb városban akkor az ember akit megmart,meghal?


mert gondolom az olyan kígyók mérgére amit tartanak Magyarországon is mondjuk terráriumban,és "elterjedtebb fajta",azokra van itt is ellenméreg?de meg különben is ha akkor megmar egy kisebb városba,faluba,mert tegyük fel illegálisan becsempészték valahogy és elszökött,és megmar akkor te halálra vagy itélve? :|


2011. júl. 6. 22:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Azért a legtöbb kígyó nem pazarolja a mérgét az emberre. Amennyiben teheti (a természetben) messzire elkerüli az embert, vagy elbújik előle. Csak néhány agresszív faj van, ami nem menekül az ember elől, illetve nem fogja vissza magát a marásnál. De még ekkor is előfordulhat, hogy a sebbe került méreg nem elég az ember halálához.

Egyébként a kígyók csak végszükség esetén marnak, ha rájuk lépnek, elkezdik fogdosni őket ... (aminek nagyobb a valószínűsége terráriumban tartott állatoknál).

2011. júl. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Platypus ***** válasza:

Ismerek egy embert, aki köpködő kobrát tartott otthon, illegálisan. Ettől az állattól már megvált amikor nála jártam, de az erdei kobráit még én is láttam. És arról ábrándozott, hogy tajpánt szeretne, mert az olyan szép. Illegálisan nem is olyan bonyolult beszerezni valami halálosan mérges állatot. Mondjuk annak az esélye, hogy ezek kiszabadulnak, nem valami sok, és nem is életképesek az éghajlatunkon. Leginkább azok az idióták veszélyeztetik magukat, akik illegálisan akarnak mérges állatot tartani.


Legálisan úgy tudom, csak akkor tarthatóak, ha rendelkezik az ember ellenszérummal. Ha egy illegális állat mar meg, akkor lehet imádkozni, mert még az is lehetséges, hogy külföldről kell hozatni a szérumot. Akkor a túlélési esélyek leginkább attól függnek, milyen kígyó mart meg, melyik testrészen és mennyi mérget juttatott be a harapással.

2011. júl. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.Én csak arra gondoltam,bár elég kicsi az esély arra,hogy megtörténhet,de ha megesne mi lenne (:
2011. júl. 7. 20:41
 14/15 anonim ***** válasza:

Annyit azért hozzátennék, hogy az emberek nagy százaléka allergiás az ellenszérumra (pláne a többszörmartak közt), úgyhogy azért nem olyan vidám dolog az.

Inkább csak a tüneteket kezelik - ha tudják.


Ritka a halálos kígyómarás....

2011. júl. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Figyelj! ha találsz mégis egy emberre veszélyes mérgű kígyót

(amit erősen kétlek) akkor

1.-Ne szorítsd sarokba (véletlenül sem)


2.-Lassan hátrálj, 10-15 méter után elfuthatsz mert nem ér utol


3.-Viszont,ha fekete és úgy néz ki mintha kobra lenne akkor fordulj hátra vagy tedd kezed az arcod (főleg a szemed) elé (miután elfordultál) ha van nálad napszemüveg tedd fel (vannak olyan kobrafajok amik a mérgüket köpik (Főleg a szembe) )

Ha nem tudod hogy néz ki egy kobra akkor nézz utána

2013. febr. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!