Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegyek valamit? Vagy tegyek...

Tegyek valamit? Vagy tegyek ugy mintha semmi nem történne?

Figyelt kérdés

a kutyám szerintem álterhes ,mert mikor vakartam a hasát véletlenül megnyomtam vhol,és mintha tej jött volna ki

ilyenkor van vmi teendő?


2010. aug. 11. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%
Ezen csak az ivartalanítás segít.
2010. aug. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jobb lenne ivartalanítani a kutyát. Azoknál a szukáknál, amelyek rendszeresen álvemhesek könnyebben kialakulnak a daganatok és a gennyes méhgyulladás.
2010. aug. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
de már 6 éves még most is kibírná a műtétet ?
2010. aug. 11. 17:39
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a hat éves még egyáltalán nem öreg. Állatorvossal meg kell beszélni egy időpontot, elviszitek és nagyjából egy hét után túl lesz rajta. Ezzel sok súlyos betegségtől kíméled meg őt, amely a szukák többségét érinti.
2010. aug. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ivartalanítani bármennyi idősen lehet, 6 évesen még nem is számít idősnek. De csak ha helyrejött az álvemhesség.

2010. aug. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is egyet értek az előttem szólókkal, feltétlenül ivartalanítsd. Az enyémet 7 évesen ivartalanították pont daganat miatt, ami akkora már kialakult. Nem olyan szörnyű, hamar túl lesz rajta, és sokmindentől megkíméled a kutyusodat a későbbiekben.
2010. aug. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm a tanácsokat,megfogadom őket
2010. aug. 11. 18:02
 8/13 anonim ***** válasza:
9%
dehogy kell ivartalnitani.nekem is a kutyusom alvemhes volt es magátol elmult neki.es nem vittem rokton ivartalanitani.
2010. aug. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%
Vagy ha esetleg még nem volt kölyke,akkor hozd össze egy kannal.Ennek pszihés okai vannak nem?Ha lenne legalább egyszer kölyke(már ha eddig nem volt),akkor ez nem fordulna elő nem?
2010. aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Az előző két válaszoló butaságot írt. Egy idő után elmúlik magától az álvemhesség ez igaz, nem is azt írtam, hogy utána rögtön daganatos vagy méhgyulladásos lesz, de ezeknek a betegségeknek sokkal nagyobb a kialakulási esélye így.

Attól, hogy egyszer ellik, attól még ugyanennyi az esélye, hogy emlődaganatos, méhgyulladásos lesz, mintha nem ellene. Utána pedig, ha nem vemhesül, újra álvemhes lesz.

Azoknál a kutyáknál, amelyeknél egyszer előfordult ez a jelenség, utána nagy rá az esély, hogy minden tüzelése után kialakul. Ez nem múlik el egyszeri fedeztetés hatására sem, kizárólag ivartalanítással.

2010. aug. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!