Kezdőoldal » Állatok » Hüllők » Hogyan kezdjem el ennyiből?

Hogyan kezdjem el ennyiből?

Figyelt kérdés

El szeretném kezdeni a terrarisztikát, ehhez 50 000 áll a rendelkezésemre. Állattal, terráriummal, életkörülmények fenntartásával együtt.

Mit ajánlotok, kezdő állatnak?


2011. júl. 15. 20:41
 1/5 anonim ***** válasza:
guppit. Szaporodik, mint a gomba és egyszerű tartani
2011. júl. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lázár Deniel válasza:
szerintem neon hal is jó könyű tartani dee ha emlőst szeretnél akor nylat ketrecel nekem az első papagáj a második cukormoku volt kaptam most meg már 1 nap 5 öt is el tok adni bár a halakal az aranyhal is vagy teknős
2011. júl. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

terrarisztikát írt, nem akvarisztikát...


én a szakállas agámát ajánlom, egyszerű állat kezdőknek, és nagyon kis viccesek. ha a kígyók tetszenek, akkor a gabonasikló és a királypiton az, ami elsőbálozóknak is könnyen tartható.

2011. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Abból már kijönnek drágábbak is:

pl Madagaszkári nappaligekkó, sisakos kaméleon

Kell egy nagy terráiumot csináltatni háttérrel:

(60cm magas x 70cm széles x 40cm-es)

[link]


Keresni egy közeli boltot, ahova tudsz 3 naponta járni élő tücsköt venni, lisztkukacot, sáskát.

Kell egy vitaminpor: 2ezer Ft körül van

Kell egy Repty glo 5.0 hüllős lámpa 5ezer Ft állatkereskedésből.

Kell egy tál víz, meg egy virágpermetező 100 Ft-os voltból vagy Obiból.


Aljzatnak lehet fenyőkéreg, kerámia golyók, csak abba bebújnak a tücskök, megdöglenek és ott büdösödnek, ezért a kukorica alom az jobb mert elszívja a szagokat és nem bújik bele a tücsök.


Ha nappaligekkó, akkor lehet belerakni pl bambusz nádat hosszában és keresztben. Neki lehet adni enni mézes banánt is, meg gyümölcsjoghurtot is, mert édesszájú.


Ha kaméleon, akk meg szedni neki sok faágat (amíg kicsi vékonyakat, s ha megnő vastagabbakat).

2011. júl. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, ment a zöld kéz, főleg köszönet az utolsónak, de várok még további ötleteket is, ha lenne valakinek!
2011. júl. 16. 13:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!